Server 2012 Üz...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Üzerinde Mailenable 7.0.5 Webmail sorunu.  

Emrah ALTINGÖLLER
(@emrahaltingoller)
Üye

Arkadaşlar herkese iyi forumlar.

Server 2012 Standart üzerinde bir mailenable kurulumu gerçekleştirdim. karadüzen giden mail sistemimi webmail ile taçlandırıp kullanmayı planlıyorum. Standart sürümde webmail özelliğide belli oranda ücretsiz diye biliyorum.

IIS 8.0 ve bütün componentlerini kurdum.

Mailenable kurulumunuda yapıyorum ki ""http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2012/01/01/mail-enable-standart-kurulumu-ve-standart-g-venlik-ayarlar.aspx"" ilgili linkteki gibi basit bir kurulumu var, bunları yapıyorum ama bir türlü webmail arayüzüne giremedim.

workgroup çalışıyoruz domain yok, IIS'ten çok anlamıyorum hiç te diyebiliriz. zaten kurulumdada iis ayarlarına dair bir ibare yok.

kendi çapımda bişeyler araştırdım denedim yine sonuç alamadım. aşağıda hata mesajının olduğu ekran mevcut.

 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 06/04/2013 14:54
Özgür MAZLUM
(@ozgurmazlum)
Kıdemli Üye

IIS üzerinde webmail dosyalarını kendi kuruyor sizin buraya erişmek için bir header oluşturup DNS inize kayıt girmeniz gerekmektedir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2013 00:43
Emrah ALTINGÖLLER
(@emrahaltingoller)
Üye

Özgür hocam ilginiz için teşekkürler fakat webmaster çalışanımızdan aldığım destek sonrasında internetten temin ettiğimiz bir bat dosyası sayesinde önce uyarıyı farklılaştırdık. akabinde cgi izilnleri ile ilgili bir işlem yaptık düzeldi. ne alakadır anlayamadım tam olarak çözüm yolunu arkadaşıma soracağım Tekrar teşekkürler.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 09/04/2013 00:06
Paylaş: