Forum

Server-pc formatına...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server-pc formatına çevirme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,060 Görüntüleme
(@LutfullahGeNGiL)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ÇözümPark

Elimde Server Kasası bulunuyor,Server kasasını Pc bilgisayara dönüştürmek mümkün mü?Bu konuyla ilgili sağlıklı bilgilere ulaşamadım.Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

Cevabınız için şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 25/03/2013 15:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Üzerine kuracağınız işletim sistemine disklerinizi gösterebiliyorsanız buna ek olarak ne yapmak istiyorsunuz başka. Server üzerine driverlerde sorun yaşamadığınız taktirde kullanıcı işletim sistemi kurup rahatça kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/03/2013 16:38

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Maksada, ürüne yönelik daha ayrıntılı yazılırsa birşeyler söylenebilir sunucular ile desktop temel bileşenleri arasında çok fark yok driver desteği sağlanabildikten sonra son kullanıcı işletim sistemleri kurulabilir (Alpha, Sun değilse). Sunucu Power, fanlarının çok sesli olmasından ev ortamına pek uygun olmuyorlar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2013 17:22

(@LutfullahGeNGiL)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

kendi dahili harddiskini görmüyor.Modeli Power edge 2600 server.USB desteği yok flash'tan attım olmadı.Harici Cd'den denedim olmadı.Dahili'den görmediği için yine olmadı.Kurmak istediğim işletim sistemin win7 ya da Xp.

Gönderildi : 25/03/2013 17:30

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Görmemesi çok doğal o işletim sistemlerinde sunucu controller sürücüleri dahil değil. Üzerinde "Embedded LSI Logic 53C1030 dual integrated PCI Ultra320 LVD SCSI controller" varmış bunun sürücüsünü bulup manuel göstererek kurulum yapacaksınız.
http://cama.state.wy.us/Delivered%20Hardware/County%20Server%20Description.pdf
Yalnız çok eski bir sunucu imiş bu üzerinde ki onboard vga'dan vs sebep pek performans alamazsınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2013 18:39

Paylaş: