Forum

proxy ip set etme s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

proxy ip set etme sorunu

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@seckinayan)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

windows server 2012 kullanıyorum, proxy server olarak ise ubuntu server üzerinde squid proxy kurdum ve user'ların bu proxy ile çıkmasını istiyorum. ancak active directory'den proxy server'ın çalıştığı ip'yi set etmeme rağmen client tarafında bu ip gelmiyor. bunun sebebi ile ilgili bir bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. bir çok doküman araştırmama rağmen bir sonuç alamadım. gpresult /v kısmında da proxy policy'si gelmemiş görünüyor.

şimididen yardımlarınız için teşekkürler. 

Gönderildi : 12/03/2013 18:42

(@halillebe)
Gönderiler: 7
Active Member

bende proxy server Kurmayı Planlıyorum Başlamam için gerekli mazemeler neler dostum ? konu ile alakalı bence pek anlıyan yok bende açtım ama cevap yok 🙁

Gönderildi : 12/03/2013 21:18

(@seckinayan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben bir ubuntu server üzerine squid proxy kurdum AD'den proxy ip si verdiğimde user larda görmüyor. manuel olarak elle girip daha sonra domaine ekleyip orardan internet connection'ı enable yapınca aynı şey oluyor ama başka bir yolu var mıdır diye merak ettim. proxy server için bence linux kullanman daha avantajlı çok daha rahat çalışan bir sistem TMG 2012 de kullanabilirsin ancak lisans sorunları giriyor devreye sormak istediğin bir şey olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olamaya çalışırım:

Gönderildi : 12/03/2013 21:23

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2013/02/03/wpad-ile-otomatikle-tirilmi-proxy-kullanimi.aspx

sanırım tam sizin işinize yarayacak bir makale 

Gönderildi : 12/03/2013 23:00

(@halillebe)
Gönderiler: 7
Active Member

İletişim Adresini Vere Bilirmisin Ustam

Gönderildi : 13/03/2013 03:25

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

İletişim Adresini Vere Bilirmisin Ustam

Forum üzerinden devam etmek bence çok daha iyi olacaktır hocam 

soruyu cok daha fazla insan görüp yorum yapma imkanı olacaktır böylece 

Gönderildi : 13/03/2013 11:11

(@seckinayan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

vasvi hocam verdiğiniz link için teşekkür ederim ancak bu web server üzerinde çalışacak bir uygulama şekli olacak ve çok fazla request te bunlara cevap verememe durumu olduğunda internete çıkışlar duracak anladığım kadarı ile bu network ümü çok yorar ki ben squid i sadece cach leme için kullanıyorum yani networkü rahatlatmak için. bunun dışında anlamadığım ben neden GPO'nun kendi ayarlarından proxy server ımı set edemiyorum. yani manuel elle yapınca oluyor da neden GPO dan olmuyor asıl takıldığım nokta bu.

Gönderildi : 13/03/2013 17:10

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

yeni bir OU oluşturup kullanıcıyı içine dahil edip policy uygular mısın ?

gpresult ile baktığında

Applied Group Policy Objects
-----------------------------
    benimpolicy
    Default Domain Policy

policy adını görebiliyor musun ?

Gönderildi : 13/03/2013 19:09

Paylaş: