Forum

GPO Düzenlemes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Düzenlemesi Hakkında

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
556 Görüntüleme
(@VOLKANDEMIR)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Merhaba Uzak masaüstü bağlantısı yapan kullanıcıların Sql Server Management studio vs. programları görebiliyorlar benim istediğim tam olarak şu Logo Tiger Plus gözükecek otomatik ekranlarında açılacak bunun dışında hiçbir işlem yapmalarını istememekteyim. Bununla ilgili GPO da nasıl ve nereden düzenleme yapabilirim bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapabilecek yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 02/02/2013 18:14

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Tüm programları görmelerini engellemek için, 

User Configuration > Administrative Templates > Start Menu and Taskbar altında "Remove All Program List From The Start Menu" ayarını enable edin.

Başlangıçta otomatik program çalıştırılması için, 

User Configuration > Administrative Templates > System > Logon altında "Run this programs at user logon" ayarını enable edip programın yolunu gösterin.Takılır veya hata alırsanız aşağıdaki linke göz atın.

http://www.sevenforums.com/tutorials/208799-programs-documents-run-user-logon.html 

Gönderildi : 02/02/2013 18:50

(@VOLKANDEMIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Serdar bey Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim yeni bir policy olusturdum ama kullanıcıyla girdigimde yine programları gorebiliyor calistirabiliyor acaba nerde hata yapiyorum 

Gönderildi : 02/02/2013 19:21

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa479087.aspx

kullanıcının çalıştırabilmesini istediginiz programı custom shell olarak tanımlarsanız

baglandıgında direk olarak bu program calısır ve programdan cıktıgında logout olur

kolay gelsin  

Gönderildi : 02/02/2013 19:27

(@serkanates)
Gönderiler: 1278
Üye

Başlat > Çalıştır bölümüne "rsop.msc" yazarak hangi Grup İlkesi nesnelerinden etkilendiğini gözlemleyin. Varsa hataları çözmeye çalışın. 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 02/02/2013 19:34

(@VOLKANDEMIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

User Configuration > Administrative Templates > Start Menu and Taskbar altında "Remove All Program List From The Start Menu" ayarını enable edin.

Vasfi bey ben ilk özelliği uyguladım olmadı ikinciye geçmedim daha Enable ettim ama kullanıcı hala tüm programları çalıştırabiliyor 

Gönderildi : 02/02/2013 19:37

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Serdar bey Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim yeni bir policy olusturdum ama kullanıcıyla girdigimde yine programları gorebiliyor calistirabiliyor acaba nerde hata yapiyorum 

Policy hangi kullanıcı grubuna uygulanıyor dikkat edin. 

Gönderildi : 02/02/2013 19:40

(@VOLKANDEMIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kendi olusturdugum bir gruba uygulamaya calisiyorum

Gönderildi : 02/02/2013 19:46

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Kendi olusturdugum bir gruba uygulamaya calisiyorum

client makinalarda gpupdate /force komutunu çalıştırıyor musunuz? 

Gönderildi : 02/02/2013 19:48

(@VOLKANDEMIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Uzak masaüstünde bağlanıyorum gpupdate /force calistiriyorum evet server'a uzaktan erişen kişiler C D vb. sürücüleri görebiliyor. Logof olup tekrar giriyorum ama degisen bir sey yok tüm programlarida calistirabiliyorlar.

Gönderildi : 02/02/2013 19:53

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

yaptıgınız sey sadece acılısta bir programın calısmasını saglamak 

yukarıda verdigim yontemle acılısta calısmasını istediginiz programı custom shell olarak tanımlarsanız gpo ile

kullanıcı baglandıgı makinadaki baska hicbir seye erisemeyecektir 

Gönderildi : 02/02/2013 20:05

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

yaptıgınız sey sadece acılısta bir programın calısmasını saglamak 

yukarıda verdigim yontemle acılısta calısmasını istediginiz programı custom shell olarak tanımlarsanız gpo ile

kullanıcı baglandıgı makinadaki baska hicbir seye erisemeyecektir 

Vasvi Bey'in söylediği yöntem daha çok işe yarayacaktır.Bence de custom shell kullanarak yapmaya çalışın. 

Gönderildi : 02/02/2013 20:15

(@rizasahin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Arkadaslar Merhaba Uzak masaüstü bağlantısı yapan kullanıcıların Sql Server Management studio vs. programları görebiliyorlar benim istediğim tam olarak şu Logo Tiger Plus gözükecek otomatik ekranlarında açılacak bunun dışında hiçbir işlem yapmalarını istememekteyim. Bununla ilgili GPO da nasıl ve nereden düzenleme yapabilirim bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapabilecek yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

bende aynısını yaptım sadece logo go geliyor iş sonu diyince log off oluyorlar bunun için kullanıcının üzerinde sağ tık properties diyip environment sekmesinde logonun yolunu göstermeniz yeter. 

Gönderildi : 02/02/2013 22:03

(@VOLKANDEMIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkeze yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim Rıza Hocam'ın dediği yöntem ile denedim sorunsuz çalışıyor ihtiyacı olan arkadaşlarda bu yöntemi denerlerse güzel sonuçlar alabilirler.

SAYGILARIMLA 

Gönderildi : 04/02/2013 15:23

Paylaş: