Windows 2008 gpo wi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 gpo wireless network engelleme nasıl yapılandırılır  

RSS
OZGUR SENTURK
(@OZGURSENTURK)
Üye

Merhaba ,

Windows 2008 domain yapım var .Bazı Client pc ler (yani laptoplar) domain dahil ve bazen dış ortamlara baglanma ihtiyaçları duyuyorlar.Wireless ayarlarını yapıyorum laptoplarda ama bazen kullanıcılar bu laptoplarını evlerine götürmektelerdir.Evlerine gittiklerinde kendi wireless larını kullanmasını istemiyorum.Sadece iş ortamındaki wireless kullanılsın diyorum.Aşagıdaki yönergeleri yaptım ve test ettim olmadı.

http://www.grouppolicy.biz/2010/03/how-to-use-group-policy-to-blackwhite-list-wireless-networks-in-vista-windows-7/ 

Acaba başka neler yapmalıyım.

Kısacası kullanıcı evine götürmüş oldugu laptopu wireless üzerinden kullanmasını engellemek istemem.Sadece iş ortamındaki wireless kullanmasını istemekteyim. 

Alıntı
Gönderildi : 29/01/2013 15:42
Osman Sercan SADIKOĞLU
(@sercansadikoglu)
Üye

Merhaba,

İhtiyacınıza göre doğru bir yönerge izlemişsiniz.Ufak bir detayı kaçırıyor olabilirsiniz.Birde linkteki video'dan yapın bakalım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2013 16:30
OZGUR SENTURK
(@OZGURSENTURK)
Üye

Başka policy ayarı var mıdır?

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2013 18:44
Osman Sercan SADIKOĞLU
(@sercansadikoglu)
Üye

[quote user="OZGUR SENTURK"]

Başka policy ayarı var mıdır?

[/quote]

Hayır, bu sizin ihtiyacınız için yeterli. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/01/2013 19:08
OZGUR SENTURK
(@OZGURSENTURK)
Üye

Test için normal network 'ten çıkıp wireless geçtiğimde çevredeki wirelessları görüyor ve şifresini biliyorsam girebiliyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2013 11:09
Osman Sercan SADIKOĞLU
(@sercansadikoglu)
Üye

[quote user="OZGUR SENTURK"]Test için normal network 'ten çıkıp wireless geçtiğimde çevredeki wirelessları görüyor ve şifresini biliyorsam girebiliyorum.[/quote]

Şu an test etme imkanım yok.Adımları doğru yaptıysanız sadece sizin belirlediğiniz SSID'ye sahip ağa bağlanabiliyor olması gerek.Yanlış ya da eksik yaptığınız bir nokta var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/01/2013 12:04
Paylaş: