Forum

Windows 2008 gpo wi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 gpo wireless network engelleme nasıl yapılandırılır

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,147 Görüntüleme
(@OZGURSENTURK)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Windows 2008 domain yapım var .Bazı Client pc ler (yani laptoplar) domain dahil ve bazen dış ortamlara baglanma ihtiyaçları duyuyorlar.Wireless ayarlarını yapıyorum laptoplarda ama bazen kullanıcılar bu laptoplarını evlerine götürmektelerdir.Evlerine gittiklerinde kendi wireless larını kullanmasını istemiyorum.Sadece iş ortamındaki wireless kullanılsın diyorum.Aşagıdaki yönergeleri yaptım ve test ettim olmadı.

http://www.grouppolicy.biz/2010/03/how-to-use-group-policy-to-blackwhite-list-wireless-networks-in-vista-windows-7/ 

Acaba başka neler yapmalıyım.

Kısacası kullanıcı evine götürmüş oldugu laptopu wireless üzerinden kullanmasını engellemek istemem.Sadece iş ortamındaki wireless kullanmasını istemekteyim. 

Gönderildi : 29/01/2013 16:42

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

İhtiyacınıza göre doğru bir yönerge izlemişsiniz.Ufak bir detayı kaçırıyor olabilirsiniz.Birde linkteki video'dan yapın bakalım.

http://www.youtube.com/watch?v=W0t8XQ-r2yA 

Gönderildi : 29/01/2013 17:30

(@OZGURSENTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Başka policy ayarı var mıdır?

Gönderildi : 29/01/2013 19:44

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Başka policy ayarı var mıdır?

Hayır, bu sizin ihtiyacınız için yeterli. 

Gönderildi : 29/01/2013 20:08

(@OZGURSENTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Test için normal network 'ten çıkıp wireless geçtiğimde çevredeki wirelessları görüyor ve şifresini biliyorsam girebiliyorum.

Gönderildi : 30/01/2013 12:09

(@sercansadikoglu)
Honorable Member

Test için normal network 'ten çıkıp wireless geçtiğimde çevredeki wirelessları görüyor ve şifresini biliyorsam girebiliyorum.

Şu an test etme imkanım yok.Adımları doğru yaptıysanız sadece sizin belirlediğiniz SSID'ye sahip ağa bağlanabiliyor olması gerek.Yanlış ya da eksik yaptığınız bir nokta var.

Gönderildi : 30/01/2013 13:04

Paylaş: