Forum

RAID ve Etkinleştir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RAID ve Etkinleştirme sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
546 Görüntüleme
(@leventkemal)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

HP Server'ımız ciddi şekilde arızalandı. Board tamiri, CPU ve Power Supply değişikliği ile düzeldi. Ancak bu değişiklikler sonrası, daha önce Mirroring olarak çalışan disk şimdi ayrı ayrı disk şeklinde görülüyor. Sanırım Bios'tan RAID ayarı tanımlanıyor. Buradan RAID 1 olarak değiştirsem, bilgilerde bir problem olur mu ? yani otomatikman tekrar tek diskmiş gibi gözükür mü ?Yoksa Server'ın (2008) tekrar kurulması mı gerekir ?

Bir de yine bu değişlikler sonrası windows etkinleştirmeniz için 3 gün kaldı yazısı geliyor. Otomatik etkinleştir deyince 0xC0046003 hatası vererek etkinleştirmiyor.

Bu problemlerin çözümü için yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Teşekürler 

Gönderildi : 26/01/2013 23:44

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Merhaba,

Şimdi raid 1 yapmanız disklerin formatlanması ve bilgilerinizin gitmesi demek.Benim önerim işletim sisteminin full yedeğini aldıktan sonra diskleri raid 1 yapıp ardından restore etmeniz.

Gönderildi : 27/01/2013 00:05

(@leventkemal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler. İyi ki denemeye kalkmamışım... Şimdi bir de şu Etkinleştirme sorununa çözüm bulunabilirse baya rahatlayacağım.

Gönderildi : 27/01/2013 00:33

(@enginkosova)
Gönderiler: 375
Üye

Merhaba,

Etkinleştirme sorunu değişen parçalarınızın serial numaralarından kaynaklıdır. Internet üzerinden değilde Microsoft call center arayarak etkinleştirme yapmayı denediniz mi? 

Ücretli    : 0212 33 66 999 

Ücretsiz : 0800 211 3939

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/01/2013 01:12

(@leventkemal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

İlginiz için teşekkürler. "Ürün Anahtarını Değiştir" dedikten sonra Lisans kodunu yeniden girip  etkinleştir deyince oldu.

Gönderildi : 27/01/2013 15:58

Paylaş: