Forum

Web siteleri ç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web siteleri çok geç açılıyor 🙁

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@HakanAK)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar

ben server konularnda biraz acemiyim bir fiziksel sunucu kiraladım. 4 GB ram i5 2400 3.8 cpu 64 bit win server 2008 özellikli

sunucuda 170 web sitesi var. ama cpu ve ram kullanımları oldukça düşük yani çok hit li web siteleri değiller.

ama siteler çok geç açılıyor. neden kaynaklanıyrdur ustalarım bana bir yol gösterebilirmi. DNS sunucusundandır diye şüpelendim forumdaki makaleleri okudum yapabildiklerimi yaptım ama hala yavaş 🙁

Gönderildi : 24/01/2013 13:12

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

İnternetinizin upload hızı nedir? ve sitelerden bir kaç örnek verebilirmisiniz?

Gönderildi : 24/01/2013 14:00

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Bunun bir çok nedeni olabilir. Hat,sunucu, bir sitede oluşan kod hatası yorum yapmak  için biraz daha bilgi vermeniz gerekir.

Gönderildi : 24/01/2013 17:20

(@HakanAK)
Active Member
Konu başlatıcı

fiziksel sunucuyu kiraladığım firma 100 mbit kat var diyor.

örnek vericek olursam www.16000hadisiserif.com  olan web sitemiz mesela. sayfalar hemen açılmıyor.

sunucunun upload hızı 8 mbit

Gönderildi : 25/01/2013 12:43

(@HakanAK)
Active Member
Konu başlatıcı

Bunun bir çok nedeni olabilir. Hat,sunucu, bir sitede oluşan kod hatası yorum yapmak  için biraz daha bilgi vermeniz gerekir.

hocam sunucuyu ilk 3-4 ay çok iyi bir şekilde kullandım sorunsuzdu sonrasna böyle şeyleri yaşamaya başladım. acaba ayarlarında birşey mi yapmak gerekiyor anlamadım.

cache dosyaları sürekli temizliyorum.

birde mysql server sitelerin geç açışmasında etkin rol oynarmı?  

Gönderildi : 25/01/2013 12:52

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ,

Hat hızınız 100 mbit demişsiniz  bu sizin download  hızınız dır , upload  hızınız  ise  8 mbit demişsiniz  bu ise sizin web sitelerinizi  yayınladığınız hız yani 170 tane  web sitesi için yeterli bir hat değil upload  hızınızı  yükseltmeniz gerekiyor  bu  durumu datacenter ile görüşebilirsiniz.

Sevgiler. 

Gönderildi : 25/01/2013 13:10

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

fiziksel sunucuyu kiraladığım firma 100 mbit kat var diyor.

örnek vericek olursam www.16000hadisiserif.com  olan web sitemiz mesela. sayfalar hemen açılmıyor.

sunucunun upload hızı 8 mbit

Merhaba;

Sunucunun upload hızı sadece sizin hattınızamı 8Mbps, sorun zaten hat kaynaklı, Sunucuyu kiraladığınız firmayla görüşüp upload hızınızın ciddi anlamda yükseltilmesi konusunda talepte bulunun.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 25/01/2013 13:41

Paylaş: