Anasayfa » Forum

Kullanıcı grubuna g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı grubuna göre group policy  

RSS
Mesut Bayram
(@MesutBayram)
Üye

Merhaba,

Şirkette birden çok kullanıcı tipi var o yüzden hepsine ayrı group policy tanımlamam gerekiyor çünkü hepsinin kısıtları başka olacak. 

Bir kullanıcı tipinin bütün kullanıcılarını açıp, Agents ismiyle bir groupa dahil ettim. daha sonrada agent ismiyle bir group policy açtım. Security filtering kısmına bu grubu ekledim. fakat orada yaptığım değişiklikler kullanıcılara yansımıyor. Birde üst tarafta location kısmında hiçbirşey gözükmüyor sanırım sorun orada ama orayada kullanıcıların bulunduğu klasörü nasıl ekleyeceğimi bulamadım.

Alıntı
Gönderildi : 23/01/2013 15:00
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba gpo'yu organization unitler açıp kullanıcıları buraya taşıyıp, organization unitlere policy oluşturmanız lazım.
Makale ve video kısmında çokça örnek var bu örneklerden ve anlatımlardan yararlanabilirsiniz.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 15:08
Mesut Bayram
(@MesutBayram)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]Merhaba gpo'yu organization unitler açıp kullanıcıları buraya taşıyıp, organization unitlere policy oluşturmanız lazım.
Makale ve video kısmında çokça örnek var bu örneklerden ve anlatımlardan yararlanabilirsiniz.
Saygılarımla.
[/quote]

Teşekkürler hocam, organization unitin içinde açtım policy ve enforced ettim.Söylediğin gibi şu anda gözüküyor ama yinede ayarları kabul etmiyor enforced ettim ve gpupdate /force' da ettim. başka ne olabilir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 15:38
Erkan BÜYÜKBAYRAKTAROĞLU
(@erkanbbayraktaroglu)
Üye

Merhaba;

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/09/group-policy.aspx

link üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz, OU ların içerisindeki userlarda Local Admin var ise GPO kabul etmeyebilir.

bilgilerinize

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 15:48
Faruk Taşcıoğlu
(@FarukTascioglu)
Üye

computer bazlı policy yapıyorsanız ou nun içine computers leride almanız gerekiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 15:58
Mesut Bayram
(@MesutBayram)
Üye

[quote user="Faruk Taşcıoğlu"]computer bazlı policy yapıyorsanız ou nun içine computers leride almanız gerekiyor.[/quote]

Otomatik olarak computers klasörünün içinde oluşturuyor bilgisayarları, ve taşımak mümkün değil hata veriyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 17:07
Faruk Taşcıoğlu
(@FarukTascioglu)
Üye

verdiği hata nedir? OU nun içine taşıma yapmaya çalışıyorsunuz dimi. normal client pc leri sorunsuzca farklı OU lara taşıma işlemi gerçekleştirmelisiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 17:15
Mesut Bayram
(@MesutBayram)
Üye

computers klasöründen, organization unite taşırken;

" An  attemp was mad to add an object to the directory with a name that is already in use." diyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 17:43
Faruk Taşcıoğlu
(@FarukTascioglu)
Üye

Computer adı ile User adı aynı olduğundan bu hatayı alıyorsunuz. isterseniz oluşturmuş olduğunuz OU içersinde Users vede Computers adında 2 tane daha alt OU oluşturup computer vede userları oralara ayrı ayrı taşıya bilir En üsteki OU ya uygulayacağınız Policy alt OU larada uygulanacaktır veya Computer isimlerini PC ler üzerinden değiştirerek hallede bilirsiniz sorunu ama 1. önerimi uygularsanız yapınız düzgün yapılandırılmış olur.

iyi çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 18:11
Mesut Bayram
(@MesutBayram)
Üye

Çok sağol hocam şu anda çalışıyor sistem.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/01/2013 18:48
Paylaş: