Forum

aktif olmayan kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

aktif olmayan kullanıcılar düşsün!

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@rizasahin)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

nette aradım bi sonuca varamadım. servere bağlanan kullanıcılar 1 saat gibi bir süre aktif olmassa sistem otomatik oturumlarını sonlandırsın.

NET user mary /, da 4 am - 5 pm; time: mT saat 13-15;W-F, 8: 00-17: 00   

komutu ile çalışma saatleri ve günleri ayarlanabiliyor. bunu benim dediğim gibi hangi yolla editleyebiliriz mause klavye ye dokunmayan 1 saat içinde log off olmalı .

bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 16/01/2013 14:46

(@FarukTascioglu)
Gönderiler: 68
Trusted Member

Bu işleri pc lerde local olarak güç yönetimi altından yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Gönderildi : 16/01/2013 16:47

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

nette aradım bi sonuca varamadım. servere bağlanan kullanıcılar 1 saat gibi bir süre aktif olmassa sistem otomatik oturumlarını sonlandırsın.

NET user mary /, da 4 am - 5 pm; time: mT saat 13-15;W-F, 8: 00-17: 00   

komutu ile çalışma saatleri ve günleri ayarlanabiliyor. bunu benim dediğim gibi hangi yolla editleyebiliriz mause klavye ye dokunmayan 1 saat içinde log off olmalı .

bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim iyi çalışmalar. 

Rıza Selam,

net session

query sessio

tsdiscon

Bu üç komut temel olarak sana sistemdeki dosya paylaşımı için terminal sunucu için açılmış sessionları verecek. Linux olsa senin için otomatik çalışan bir program yazardım ama windows üzerinde maalesef bat dışında program yazamıyorum :D.

Gönderildi : 16/01/2013 17:17

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

BU arada tsdicon direk kullanırsan tüm rdp oturumlarını kapatır.

Gönderildi : 16/01/2013 17:33

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Kullanıcılar domainde mi workgrupda mı? kullanıcılar server a ne amaçla yada ne ile bağlanıyorlar? Dsya paylaşımı, rdp, sql,  otomasyon programı yada paylaşım klasörü?? sorunu daha açık yazarsan daha iyi yardımcı olabilir.

Kolay gelsin

Gönderildi : 16/01/2013 17:33

Paylaş: