Forum

File Server Resourc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server Resource Manager Kota Aşımı İçin E-posta Tanımlama Hatası

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
735 Görüntüleme
(@mustafaaydar)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese iyi günler

File Server Resource Manager'da tüm birimlere kota tanımlaması yaptık fakat %90'ı aştığında uyarı e-postası göndermesi için ayar yapmak istemekteyiz. Bunun için gerekli ayarları yaparken aşağıdaki hata mesajını almaktayız. Bu konu ile ilgili bize yardımcı olabilecek birisi varsa çok seviniriz. Şimdiden çok teşekkürler..(E-posta adresleri exchange server'da tanımlıdır.)

Saygılarımla..

hata mesaji

Gönderildi : 27/12/2012 19:25

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba ;

Exchange server üzerinde bu sunucuya mail gönderebilmesi için yetki tanımlamalısınız.Yani relay ayarlaması yapmalısınız. Exchange server sürümünüzü bilmemekle birlikte, eğer 2007 ve üzeri ise hub transport üzerinde yeni receive connector tanımlayın.Bu tanımın remote network settings bölümünde kullandığınız sunucunun ip adresini girerek yetki vermiş olursunuz. 

Gönderildi : 27/12/2012 19:54

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Ahmet Hocam'a ek olarak sunucu üzerinde antivirüs programı bazen mail gönderimini engellemektedir bu yüzden Exclusion vermeniz gerekebilir. McAfee antivirüs programı ile bu olay başıma gelmişti.

Gönderildi : 27/12/2012 22:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Exchange server üzerinde bu file server için relay izni var mıdır? Smtp adresi olan adres doğru mudur?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/12/2012 00:35

(@mustafaaydar)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Sayın Ahmet Hocam dediğinizi yaptık ve sonuç başarılı oldu. Size ve diğer fikir belirten hocalarımıza çok teşekkür ediyorum yardımınız için  Saygılarımla..

Gönderildi : 28/12/2012 12:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

File server için exchange üzerinde relay tanımlaması yapın.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/280234.aspx 

Gönderildi : 22/01/2013 19:58

Paylaş: