Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
448 Görüntüleme
(@ErhanGolge)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Active directory yapısında kullanıcıların internet çıkışlarını yetkilendirmek amaçlı kullandığımız bir kaç tane gruplar var bu gruplarda Firewall cihazla entegre olarak çalışmaktadır. 

Sorunum şöyle; daha önce firewall da guest kullanıcılara internet izini veriyordum şuanda vermiyoruz ve bu da bizi şöyle bir sorunla karşı karşıya getirdi. Userlar pcleri açtıklarında bazı kullanıcılar internete çıkıyor bazıları ise network var ama internete çıkmıyor sanırım userlar gueste düşüyor ve ben kullanıcı internete girmesi için DNS den kayıdı siliyorum ve makineyi restart ettiğimde düzeliyor bu konu da ne gibi işlem yapabilirim bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla... 

Gönderildi : 27/12/2012 14:02

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Firewall active directory destegi var mi? Hangi marka ve model firewall?

Gönderildi : 28/12/2012 02:28

(@ErhanGolge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam Firewall Fortigate 110C active directory desteği var şuan kullanıyorum. clientler logon olurken bazıları gueste düşüyor ve firewallda guest kapalı olduğundan internete çıkmıyor guesti açtığımda hemen çıkış yapıyorlar.

Gönderildi : 28/12/2012 14:13

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Fortigate son firmware yuklu oldugunu kontrol ediniz. Conf dosyasini yedeklemeyi unutmayiniz. Group olark mi tanimladiniz yoksa tek tek mi? Eger tek tek ise Grup olarak denermisiniz cikmasni istediginiz kisileri?

Gönderildi : 31/12/2012 02:48

(@ErhanGolge)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam firewall güncel.. grup olarak tanımlama yaptım Full User ve Standart user olarak ama bazı kullanıcılar guestte düşüyor gruplara ekli olduğu halde.

Gönderildi : 31/12/2012 12:53

Paylaş: