Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS

Erhan Gölge
(@ErhanGolge)
Üye

Merhaba,

Active directory yapısında kullanıcıların internet çıkışlarını yetkilendirmek amaçlı kullandığımız bir kaç tane gruplar var bu gruplarda Firewall cihazla entegre olarak çalışmaktadır. 

Sorunum şöyle; daha önce firewall da guest kullanıcılara internet izini veriyordum şuanda vermiyoruz ve bu da bizi şöyle bir sorunla karşı karşıya getirdi. Userlar pcleri açtıklarında bazı kullanıcılar internete çıkıyor bazıları ise network var ama internete çıkmıyor sanırım userlar gueste düşüyor ve ben kullanıcı internete girmesi için DNS den kayıdı siliyorum ve makineyi restart ettiğimde düzeliyor bu konu da ne gibi işlem yapabilirim bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla... 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 27/12/2012 13:02
abdullahissever
(@abdullahissever)
Üye

Firewall active directory destegi var mi? Hangi marka ve model firewall?

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/12/2012 01:28
Erhan Gölge
(@ErhanGolge)
Üye

Hocam Firewall Fortigate 110C active directory desteği var şuan kullanıyorum. clientler logon olurken bazıları gueste düşüyor ve firewallda guest kapalı olduğundan internete çıkmıyor guesti açtığımda hemen çıkış yapıyorlar.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 28/12/2012 13:13
abdullahissever
(@abdullahissever)
Üye

Fortigate son firmware yuklu oldugunu kontrol ediniz. Conf dosyasini yedeklemeyi unutmayiniz. Group olark mi tanimladiniz yoksa tek tek mi? Eger tek tek ise Grup olarak denermisiniz cikmasni istediginiz kisileri?

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2012 01:48
Erhan Gölge
(@ErhanGolge)
Üye

Hocam firewall güncel.. grup olarak tanımlama yaptım Full User ve Standart user olarak ama bazı kullanıcılar guestte düşüyor gruplara ekli olduğu halde.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 31/12/2012 11:53
Paylaş: