Forum

Yönetim Şablon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yönetim Şablonları Yöneticiyi de etkiliyor...

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
527 Görüntüleme
(@caneryoruk)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

Grup İlkesi Yönetimindeki Yönetim Şablonlarındaki yaptığım kısıtlamalar (örn denetim masası gizle) Yöneticiyi de kapsıyor oturum kapat açılınca Yöneticide denetim masasına erişemiyor. Yaptığım bu kısıtlamaları sadece belirli kullanıcı ve gruplara nasıl atayabilirim...

Şimdiden Teşekkürler.... 

Gönderildi : 20/12/2012 14:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Computer bazlı yapılan policyler user baz almaksızın o bilgisayarda oturum açanları kapsar. User bazlı policyler ise userleri kapsar. Siz tam olarak hangi konteyner altında nasıl bir policy oluşturmaktasınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/12/2012 14:31

(@caneryoruk)
Active Member
Konu başlatıcı

Amacım server a Uzak Masaüstü ile bağlanan kullanıcıların (Yönetici dışında) denetim masasına erişimini engellemek. 

Bunu da Grup İlkesi Yönetimi nde Kullanıcı Yapılandırması altında yapmaya çalıştım ancak belirli kullanıcıları seçemiyorum tüm uzaktan erişenlere Yönetici dahil uygulanıyor.

Gönderildi : 20/12/2012 14:42

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Yeni bir OU oluşturup buna GPO oluşturmalısınız. OU içinde administrator ve domain admin leri çıkarmanız gerekmektedir. GPO tarafında uygulmak istediğiniz grubu eklmeniz gerekmektedir. Bunu yaptığınızda adminler kapsam dışı kalacaktır.

Not: Direk Default Group Policy üzerinden yaparsan tüm değişiklikler herkese yansır.

Geçmiş olsun. 

Gönderildi : 21/12/2012 12:43

(@caneryoruk)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ediyorum dediğiniz çok mantıklı geldi 🙂

Gönderildi : 04/01/2013 16:43

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Yardimci olabiliyorsak ne mutlu cozumpark ailesine