Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü'ne bağlandığımda Sürekli birşeyler yazdırmaya çalışıyor?

15 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
2,557 Görüntüleme
(@EyupYILDIZ)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır kullandığım Serverimde bugün bir problem ortaya çıktı..Sebebini anlayamadığım için sizlere danışmak istedim.

Eskiden beri, Servere uzak masaüstü ile eriştiğim her vakit aşağıdaki resimler de de görebileceğiniz gibi, OneNote otomatik olarak açılıyordu.

Bugün ise OneNote açıldıktan hemen sonra sanki varsayılan yazıcı XPS ve birşeyler yazdırıyormuş gibi karşıma bu ekran çıkıyor..Hemde sürekli.(1 dk ara ile diyebilirim) İptal diyerek o pencereyi kapatıyorum, bazen ardı ardına gönderiyor ve Uzak masaüstü görevi sonlandır diyerek kendini kapatıyor.

Not: MSTSC ayarlarındaki YerelKaynaklar bölümünden Yazıcıları kaldırdığımda sorun yok!

Her bağlantıda karşıma çıkan ONENOTE:

Sürekli yazdırılmaya çalışan XPS yazdırma işi (Kaydet dediğimde de kaydetmiyor, kaydettiğim yerde öyle bir dosya yok):

Sürekli yazdırmaya çalıştığından Uzak masaüstü hata veriyor:

Not: Server 2008 Std. R2, Easy Printer özelliği kurulu değil!

Gönderildi : 18/12/2012 20:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Sunucunun spool klasörünü temizleyerek gerekli yazıcıları tekrar oluşturun. Bağlanan client'da varsayılan onenote olmalı. xps'i kaldırarak deneme yapabilirsiniz. Gerektiğinde tekrar kurulabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/12/2012 21:51

(@EyupYILDIZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sunucunun spool klasörünü temizleyerek gerekli yazıcıları tekrar oluşturun. Bağlanan client'da varsayılan onenote olmalı. xps'i kaldırarak deneme yapabilirsiniz. Gerektiğinde tekrar kurulabilir.

İbrahim bey öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz gibi Serverdeki kurulu olan XPS ve tüm yazıcıları kaldırıp (yazıcıların yazılımları dahil), ardından spool klasörünü temizledim. Serveri yeniden başlattım ve XPS hariç, standart birkaç yazıcıyı yükleyerek denedim.. Şu anda XPS siz olarak, sorunsuz çalışıyor gibi:S Birkaç gün bu şekilde deneyip sonra XPS i kurmayı deneyeceğim. Herhangi bir aksilik olursa buradan tekrar dönüş yaparım.

İLGİNİZE TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM!

Gönderildi : 19/12/2012 23:57

(@RamazanDAG)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhaba;

Sorun sadece Xps sürücüsünde değil. aynı sıkıntı ile uğraşıyorum. Xps'yi kaldırınca da diğer yazıcılara dosya gönderiyor. Diğer client yazıcılarında açtğım da "Uzak masaüstü Yeniden Yönlendirilmiş yazıcı belgesi" diye 10 taneden fazla çıkıyor. Boyut 0 kullanıcı client kullanıcısı şekilde yazıyor. Bir süre sonra bu belgeler yazıcıyı da kitleyebiliyor. Bunları temizlemeden çıktı alamıyorum. Yazıcıları sildim ama spool klasörünü temizlememiştim. şimdi onu deneyeceğim. Problem devam ederse yazarım. iyi çalışmalar.

Gönderildi : 21/12/2012 12:20

(@EyupYILDIZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ramazan bey son durumunuz nedir?

Gönderildi : 25/12/2012 20:11

(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Bu sorun nasıl çözüldü?Birebir Aynı problemi yaşıyoruz. (Yukarıdaki Çözüldü: başlığınıda kaldırmak lazım)

Gönderildi : 20/02/2014 11:24

(@yavuzcaner)
Active Member

aynı sorunu bende yaşamaya başladım

Gönderildi : 06/03/2014 22:14

(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Yok mu yanıt verebilecek kimse?

Gönderildi : 05/04/2014 10:51

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Burada çok temel bir konu var. RD bağlantılarınızda gerekli değilse iki taraflı XPS writer kaldırın. Gerekli ise x86 clientlarınız için de sunucuda x86 xps driver'ı yüklü olmalı. Sunucu-client sürücü mimarileri eşitlendikten sonra yine problem yaşanıyorsa client'ın spool folder temizliğini yaparak XPS reinstall edin.

http://blogs.technet.com/b/askperf/archive/2012/02/24/microsoft-fixit-for-printing.aspx
http://www.questiondriven.com/2011/02/23/windows-xp-remote-desktop-with-redirected-printer-prints-random-font-or-binarywingding-font/

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/04/2014 17:42

(@RamazanDAG)
Active Member

Bu Sorunu yaşayan arkadaşlar yazıcı markalarını yazabilirler mi acaba?

Daha önce bahsetmiştim. Ben hp 1102 ve 1212  de yaşadım bu sorunu,

belli bir markada da mı sorun yaşıyoruz. Server ile uyumsuz yazıcı sorunu da olabilir.  

Ramazan DAĞ

Gönderildi : 14/04/2014 13:52

(@h-ibrahimbenli)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Aynı sorun bende de uzak masa üstü bağlantısından yazıcılar ve pano kaldırıldığında

çıkmıyor.Fakat bu sadece uzak masa üstünü kullanıp yazıcı kullanmayanlar için.

Kullanan kullanıcılarda mecbur açık kalıyor.

Virüs bulunamadı sunucuda hata veren bir yazıcı vardı kaldırdım.Aynı şekilde devam etti yinede.

Spool klasörünün yedeğini alıp sildim tekrar yapılandırdım yinede değişmedi.

Kesin bir çözümü olan var mı? 

Gönderildi : 26/07/2014 01:12

(@RamazanDAG)
Active Member

Yazıcı Markaları nedir?

Ben aynı sorunu hp yazıcıda yaşadım. sunucuda hp yazıcı kurduktan sonra oldu diye hatırlıyorum. 

Gönderildi : 26/07/2014 08:41

(@h-ibrahimbenli)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Hp,Canon,Xerox gibi yazıcılarımız var fakat hp ile ilgili bende hata aldım.

hpmf1212nf 

Gönderildi : 28/07/2014 02:29

(@ErsinAksoy)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Arkadaşlar Merhaba,

Benzer problem başımıza geldi ve malesef çözüm üretemiyorum. Bir fikri; yada çözümü olan varsa paylaşabilir mi? Domain ortamında bir makina ile söz konusu server'a RDP yapınca localdeki spool klasörü ciddi anlamda şişiyor, sürekli yazdırma isteği geliyor ve local makinayı kilitliyor. 

Gönderildi : 21/02/2015 21:51

(@huseyinkilincaslan)
Gönderiler: 1
New Member

Merhabalar,

Aynı sorun benim de başıma geldi ve sorunu bu şekil de çözdüm eğer kullanıcılar onenote kullanmıyorsa Local bilgisayar da yazıcı ayarlarından onenote yazıcının içine girip tüm haklarını kaldırdığınız da sorun çözülüyor.

Gönderildi : 08/11/2018 13:56

Paylaş: