Forum

Birden Fazla Domain...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Birden Fazla Domain'e, Ayrı Ayrı FTP Kullanıcısı Tanımlayamıyorum

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
807 Görüntüleme
(@osmanustalar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

1. Birden çok domain'e FTP hesabı oluşturma işlemini bir türlü yapamadım. 

İlk Önce Users bölümünden kullanıcı açtım ve sadece Users grubuna ekledim.

Add FTP Site bölümünden siteyi bu şekilde ekledim.

Daha sonra domain klasörüme, hangi kullanıcıya ait ise, full yetki verdim.

Aynı şekilde 1 domain'i daha eklediğim zaman, ftp'den girişlerde kullanıcı adı'nı değiştirmeme rağmen her 2 kullanıcıda da aynı dosyalar gözüküyor.

Normal şartlarda, ftpuser1 kullanıcısıyla A domain'ine ait klasörleri, ftpuser2 kullanıcısıyla B domain'ine ait klasörleri görmem gerekiyor.

Bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

2. Toplu mail gönderimini nasıl gerçekleştirebiliriz?  Server'da şuanda Mail Enable Standart kurulu. Aylık toplu mail yaklaşık Beşbin (5000) tane atmayı düşünüyoruz. Serverda kullandığımız mail hesabı 1 adet. Bu şekilde toplu mail gönderirsem, Blacklist'e girer miyim?

Not: Resimlerde ip ve domain adresimi açıkça yazmam, güvenliğim için sorun olur mu?

Gönderildi : 18/12/2012 16:27

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1424
Noble Member

ftp user isolation uygulamanız gerekiyor http://www.suatustkan.com/userfiles/Makalelerim/IIS7_Ftp_Servis_Kurulumu.pdf

bu 5000 kişi bilgileri olmadan bu gruba üye edilmişlerse ve siz gönderimi sürekli yapıyorsanız blackliste girme ihtimaliniz vardır. mail hesabını kaç adet kullandığınız değil, IPyi ne kadar sıklıkla kullandığınız önemlidir.

domain ve ip adresini açıkça yazmasanız iyi olur. birileri zorlayıp açıklara bakmaya çalışabilir.

Gönderildi : 19/12/2012 03:31

(@FarukTascioglu)
Gönderiler: 68
Trusted Member

wwwroot klasöründe ftp server yetkilendirmesi yapmaya çalışıyorsunuz ftproot klasöründe yapılandırmanızı yapın.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 19/12/2012 19:24

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Ftp icin acmis oldugun user adi ile klasor adi ayni olmali. Ayni olursa isimden klasore gidecektir. Bunun icin ana dizinin altinda farkli klasor adi vermelisin bu klasor isimleri ftp kullanici adlari ile ayni olmali. Bu sorun cozuldu varsayiyorum. 

2. Soru ise toplu mail kullanmani tavsiye etmem aninda black liste duser ve firmanin mail trafigini kilitlersin. Bunun icin toplu mail atan firmalarla anlasmani tavsiye ederim. Uygun fiyata yillik anlasabilirsin.

Gecmis olsun. 

Gönderildi : 20/12/2012 03:14

(@osmanustalar)
Gönderiler: 72
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şuan hayret içerisindeyim... Kaç gündür ftp'yi çözmeye çalışıyordum...

FileZilla FTP Server'ı gördüm ve herkesede öneriyorum...

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/05/14/filezilla-ftp-server.aspx

Kolayla ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/12/2012 14:31

Paylaş: