Forum

Acil Yardım Lü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acil Yardım Lütfen

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@MustafaBirdal)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Win Server 2003 üzerinde terminal serverım var ve 400 ün üzerinde kullanıcı mevcut tüm kullanıcıların masaüstüne bir dosya göndermem gerekiyor fakat ..\All Users\ klasörüne değil kullanıcıların kendi profil klasörleri içinde desktop klasörüne atmam gerekiyor nasıl yapabilirim tüm şirket durdu şuan acil yardım lazım...

Gönderildi : 14/12/2012 18:56

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

C:\Documents and Settings\All Users\Desktop

bu path defaulttur tüm kullanıcıların desktopunda çıkar koyduğunuz kısayol yada dosya..

Gönderildi : 14/12/2012 19:17

(@MustafaBirdal)
Active Member
Konu başlatıcı

çıkıyor ama ortak gibi görüyor o dosyayı profilin içindeki desktop a koyduğum zaman sorun çözülüyor benim amacım C:\Documents and Settings\USERNAME\Desktop klasörüne dosyayı atabilmek ...\All Users\Desktop a attığım zaman sorunum çözülmüyor bir programın çalışması ile alakalı bir durum..

Gönderildi : 14/12/2012 19:24

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

çıkıyor ama ortak gibi görüyor o dosyayı profilin içindeki desktop a koyduğum zaman sorun çözülüyor benim amacım C:\Documents and Settings\USERNAME\Desktop klasörüne dosyayı atabilmek ...\All Users\Desktop a attığım zaman sorunum çözülmüyor bir programın çalışması ile alakalı bir durum..

Bunu denermisin ?

%SystemDrive%\Documents and Settings\%userprofile%\desktop

Bunu geliştirmemi istersen ;

Batch dosyası oluştur.(aşağıdakini not defteri ile açıp gerekli yerleri doldurup kaydettikten sonra txt yerine bat uzantılı yap) Sonra dağıt gpo ile scripti.Umarım yararlı olmuştur.

echo F | XCOPY "\\ServerName\ShareName\serkan.exe" "%SystemDrive%\users\%userprofile%\desktop\serkan.exe" /c /q /y

Kolay gelsin...

Gönderildi : 14/12/2012 19:34

(@eroldursun)
Famed Member

copy c:\dnms.txt "C:\Documents and Settings\%username%\desktop"

şeklinde *.bat kullanıcılara gpo ile bas yada terminal servera logon olduklarında tsconf ekranından çalışan dosya olarak göster.

Gönderildi : 14/12/2012 19:38

(@MustafaBirdal)
Active Member
Konu başlatıcı

invalid path die bir hata veriyor.. Directory or file diye bir soru soruyor sonra da invalid path diyor.

Gönderildi : 14/12/2012 19:45

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

invalid path die bir hata veriyor.. Directory or file diye bir soru soruyor sonra da invalid path diyor.

Aşağıdakini kendi network ayarlarına göre ayarlayıp denermisin ?

net use Z: \\server\share$ /user:domain\username password

Xcopy.exe /D /y "Z: \\192.168.100.200\%SystemRoot%l\serkan.exe" "%SystemRoot%\Documents and Settings\%userprofile%\desktop\serkan.exe"

Gönderildi : 14/12/2012 20:32

(@eroldursun)
Famed Member

copy c:\dnms.txt "C:\Documents and Settings\%username%\desktop"

şeklinde *.bat kullanıcılara gpo ile bas yada terminal servera logon olduklarında tsconf ekranından çalışan dosya olarak göster.

bu şekilde sorunsuz çalışıyor diğer arkadaşımızın yazdığını mı denedin.

çift tırnakları koymalısın benim yazdığımda.

Gönderildi : 14/12/2012 20:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Lütfen konuyu anlatan forum kurallarına uygun bir konu başlığı kullanınız. Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/12/2012 01:08

Paylaş: