Forum

WYSE Client Hata : ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WYSE Client Hata : "Bir protokol hatası yüzünden oturumun bağlantısı kesilecek."

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
1,008 Görüntüleme
(@serkan-aydin)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar merhaba,

Server 2008R2 üzerinde tsadmin.msc ile kullanıcıların clientlarına bağlanıyorum ancak bir kaç client markası kullanıldığından bazı sıkıntılar oluyor.

Çözemediğim ise şu; WYSE cihazlarda uzak masaya bağlanır bağlanmaz şu hata iletisini alıyorum "Bir protokol hatası yüzünden oturumun bağlantısı kesilecek..." Yalnız HP client cihazlarda veya bilgisayar kasalarında Windows embedded olduğundan bu problemle karşılaşmıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler... 

Gönderildi : 21/11/2012 14:33

(@serkan-aydin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

5 gün önceki yazdığm mesaja bir kişi bile ycevap yazmamış. Teşekkürler(!) Sorunu ben çözdüm...

Gönderildi : 26/11/2012 11:26

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Serkan Bey burası network kısmı tahminimce sorun versiyon uyuşmazlığı lakin ben konuyu Windows server kısmına taşıyorum oradaki arkadaşlar sorunu daha hızlı çözecektir.

Lakin ufak bir öneri tapmak isterim, konuyu doğru yere açmak cevap almanızı ve sorunun hızlıca çözülmesini sağlayacaktır. Ayrıca çözümünüzü buraya yazarsanız başka arkadaşlar bundan fayda sağlayabilecektir.

Gönderildi : 27/11/2012 15:47

(@serkan-aydin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

doğrudur, cevap alamayınca ilgilenilmediğini düşündüğüm için çözümü de yazmamıştım:)

bu konuda çözüm RDP güncellemesini (KB969084) kaldırmak. 

Gönderildi : 27/11/2012 16:49

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Teşekkür ederiz, umarım aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlar sizin sayenizde hızlıca çözüme ulaşırlar.

Gönderildi : 27/11/2012 18:32

Paylaş: