Forum

error! missing mess...

Bildirimler
Hepsini Temizle

error! missing message!

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@Atillailhan)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

error! missing message!

Gönderildi : 07/11/2012 17:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba dc üzerine kurulabilir ama Microsoft ürünlerini ayrı makinada konumlandırmayı önermektedir. Özellikle Dc ayrı bir makina olarak bir kenarda kalırsa iyi olur. Bu işi lab ortamında yapacaksanız eğer 2008r2 üzerine hyper-v kurup 2 sanal makina oluşturabilir ve birine dc diğerine isa kurulumu yapabilirsiniz. Gerçek ortamsa eğer dc fiziksel bir makina üzerinde kalsa daha iyi olur. Eğer imkanınız bütçeniz yok ve aynı makina üzerinde bu işi yapmak istiyorsanız yapmanızda mümkün.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/11/2012 19:07

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

sanallaştırma ile ilgili kavramları sürekli duyuyordum ama pek dikkatimi çekmemişti. anladığım kadarıyla herhangi bir server üzerinde bir veya birden fazla sanal server kurulumu. benim öğrenmek istediğim elimde bir HP ProLiant ML350 Server Makina ve Lisanslı Windows Server 2008 R2 var. İsa server 2006 ile dc'nin bir arada çalışması bazı sıkıntılara yol açtığını söylemişlerdi. Bunun için sanallaştırma (tam emin değilim) mı yapmak gerek yada önerdiğiniz bir yol var mı? 

Merhabalar,

Sanallaştırma artık olmazsa olmaz. Su ve ekmek gibi bir ihtiyaç halini aldı. Bu teknolojiden uzak kalmak imkansız. Aşağıda örnek olarak sunacağım birkaç makale bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca forumlarımızda Sanallaştırma makalelerine bakabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2008/06/29/microsoft-hyper-v-giri-zellikler-ve-kurulum.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2011/09/18/windows-server-8-ve-hyper-v-3-0-h-zl-bak.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2012/06/17/windows-server-2012-hyper-v.aspx

Gelelim sizin yapınıza. Rıza arkadaşımın dediği gibi; Genelde DC'ler için 1 fiziksel 1 de ADC olacak şekilde sanal makina önerilir. Tabi bütçe ve imkanlar kısıtlı ise yapılacak çok bir şey yok. Mevcut sunucunuzu Hyper-V Hosta çevirebilirsiniz. Daha sonra üstüne sanal makinalar kurup yönetimini sağlayabilirsiniz. Bu konularla ilgili en basitinden en kompleksine kadar makaleler portalımızda mevcuttur. 

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 07/11/2012 19:47

Paylaş: