Forum

Server bağlantısı

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server bağlantısı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
309 Görüntüleme
(@BerkanARIKAN)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba; 

Aranızda baya acemi bir bilgi teknolojileri çalışanı olarak bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Bilgisayar Müh. 1.Sınıf öğrencisiyim, memlekete geldiğimde aile dostumuz işletme kuracağını ve bilgi işleme dair tüm hizmeti benim sağlamamı istedi. Her şey güzelde tek sorun bir sunucu ve bu sunucuya bağlanacak 50 kişi ( tabi sürekli bağlı değil en fazla 3 dakika ) benim takıldığım nokta ise Sunucu olayı 50 Mbit bir internet alt yapıda kullanılacak . Sunucumu alim yoksa core duo bir makinaya Server 2003 Kurim ve bundan sonraki işlemler için ne yapmam gerekiyor yani bağlantılar ve kullanıcı hesapları. Yardımlarınızı bekliyorum saygılar.

Gönderildi : 05/11/2012 12:33

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhaba; 

Aranızda baya acemi bir bilgi teknolojileri çalışanı olarak bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Bilgisayar Müh. 1.Sınıf öğrencisiyim, memlekete geldiğimde aile dostumuz işletme kuracağını ve bilgi işleme dair tüm hizmeti benim sağlamamı istedi. Her şey güzelde tek sorun bir sunucu ve bu sunucuya bağlanacak 50 kişi ( tabi sürekli bağlı değil en fazla 3 dakika ) benim takıldığım nokta ise Sunucu olayı 50 Mbit bir internet alt yapıda kullanılacak . Sunucumu alim yoksa core duo bir makinaya Server 2003 Kurim ve bundan sonraki işlemler için ne yapmam gerekiyor yani bağlantılar ve kullanıcı hesapları. Yardımlarınızı bekliyorum saygılar.

sunucuların donanımları normal pc lere göre daha uzun ömürlüdür. sunucu dediğimiz genellikle soğuk ortamlarda ve sürekli açık kalacağını düşünürsek, ve her türlü uygulamayı üzerinde barındıracağını düşünürsek, sizi bir gün ansızın yarı yolda bırakmasını istemezsiniz sanırım.. kabus olabilir bu yüzden sunucu alıp iyi bir şekilde kurup yapılandırmanızda fayda var

Gönderildi : 05/11/2012 12:45

(@BerkanARIKAN)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim .Sunucu için bir firma ile görüştüm sunucu işini çözdüm.Şimdi buna uzaktan bağlantılar yani kullanıcılar belirlemem gerekiyor.Bunun için yapmam gereken işlemleri kısmen biliyorum fakat bu işi daha iyi yapabilecek bir yazılım varmı.

Gönderildi : 05/11/2012 13:47

Paylaş: