Forum

WDS ile imaj atmaya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WDS ile imaj atmaya çalıştığımda general failure hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
541 Görüntüleme
(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

şirket içerisinde wds servisini yapılandırdım herhangi bir sıkıntı yok. Fakat winpe cd si içerisindeki boot.wim deki startnet.cmd dosyasına bir parametre ekleyerek net use komutuyla wds serveri üzerindeki paylaşılmış bir klasörü map liyerek attığım imajı bir script yöntemiyle çalıştırmak istiyorum. fakat client networkten boot etmekte startnet.cmd nin içindeki parametreyi çalıştırmakta fakat herhangi bir klasörü map edememektedir. networkü analiz ettiğimde wds den boot ederken bir ip almış ama sonrasında o ip yi bırakmış gibi tekrardan ip adresi almaya çalışıyor. sıkıntı nerede olabilir acaba ? boot.wim in içerisine esx server ve clientın ethernet kartı driverlarını entegre ettim fakat sonuç değişmedi. göremediğim birşey var sanırım yardımcı olabilecek birisi var mı? şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 23/10/2012 11:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Davut merhaba,

Sorun hala devam ediyor mu? NIC driver update etmeyi ya da farklı bir NIC  denedin mi?

Gönderildi : 09/11/2012 18:32

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member
Konu başlatıcı

uğur selam, sorun devam ediyor 🙁 winpe ile açtıktan sonra pc ye network deki bir klasörü map etmem gerekiyor. sonrada scriptle imajı apply edeceğim ama ne yaptıysam olmadı. hala uğraşıyorum. vistayla hazırladım winpe yi. (sebebi XP deploy etmeye çalışıyorum Win 7 AIK le oluşturulduğunda bazı sıkıntılar çıktığını okudum bazı forumlarda) winpe.wim dosyasının içerisine pc ye ait Vista 32 bit driverini vistayı kurduktan sonra içerisinden network kartı driverini aldım yine banamısın demedi 🙂 denemelere devam ediyorum 🙂

Gönderildi : 09/11/2012 19:50

Paylaş: