Forum

Remote Desktop zama...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Remote Desktop zaman aşımı sorunu

15 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
4,372 Görüntüleme
(@SerdarCakar)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Ortamımda Server 2003 sp2 (DC) ve Server 2008 R2 (sql) sunucular bulunmakta. Yeni el terminaller aldık depolarda kullanmak üzere.

1- DC den her el terminali için ayrı ayrı kullanıcılar oluşturdum ve rdp grubuna dahil ettim.

2- Daha sonra R2 sunucu için terminal server lisanı satın aldım. RDP kurulumunu gerçekleştiriyordum ki (kurulum esnasın da user yada grup ekleme alanında DC de bulunan "Remote Desktop Users" grubunu bulamadım bir türlü. Her neyse dedim kendim bir uzak_baglanti grubu oluşturdum ve userları bunun içinde topladım.) sonra bu grubu seçerek kurulumu sonlandırdım.

3- Ardından lisansını girdim ve RDP-Tcp / Properties / Session dan hepsini NEVER olarak işaretledim. 

4- El terminallerinden tek tek rdp ile bağlantıları gerçekleştirdim. Buraya kadar herşey muntazam.

Fakat gelin görün ki bir iki dakika el terminali ekranına dokunmayın bağlantı kopuyor! Sonra bekle ki terminal tekrardan bağlantı kursun. Gelin görünkü bağlantı koptuktan sonra (pc yada el terminali farketmiyor) tekrar bağlanmıyor 3-5 dk. sonra bağlanıyor. Nereyi atlıyorum arkadaşlar ?

Teşekkürler.. 

Gönderildi : 23/10/2012 00:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0

sisteminizde isa varmı

Gönderildi : 23/10/2012 00:39

(@SerdarCakar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İsa yok fakat utm olaak zyxel usg 100 var. O tarafta da lan1 to lan1 ve wan1 to lan1 de 3389 lari actim. İdle tim ile ilgili bir aara rastlamadim

Gönderildi : 23/10/2012 01:17

(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member

Ben genelde gpo'dan ayaprım bu ayarları...

You can also configure timeout and reconnection settings by applying the following Group Policy settings:

• Set time limit for disconnected sessions
  • Set time limit for active but idle Remote Desktop Services sessions
  • Set time limit for active Remote Desktop Services sessions
  • Terminate session when time limits are reached

These Group Policy settings are located in the following locations:

• Computer Configuration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Remote Desktop Services\Remote Desktop Session Host\Session Time Limits
  • User Configuration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Remote Desktop Services\Remote Desktop Session Host\Session Time Limits

These Group Policy settings can be configured by using either the Local Group Policy Editor or the Group Policy Management Console (GPMC).

Gönderildi : 23/10/2012 02:37

(@SerdarCakar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler ama buda olmadı. Administrator bağlantısı dahil tüm uzak bağlantılar kesiliyor !

Gönderildi : 23/10/2012 12:23

(@SerdarCakar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunum halen devam etmektedir. Bir fikri olan yok mudur ?

Gönderildi : 30/10/2012 16:44

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Normalde bir bilgisayar üzerinden uzak masaüstü bağlantısı yaptığınızda da oturum timeout a düşmüyorsa el terminalinin yazılımından kaynaklı olabileceğini dşünüyorum.

Gönderildi : 30/10/2012 19:15

(@SerdarCakar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Davut hocam pc den de timeout oluyor. değişik pc lerden administrator hesabı ile denemeler gerçekleştirdim ama her biri timeout oluyor

Gönderildi : 30/10/2012 19:42

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

her biri timeout olmuyorduysa netsh winsock reset komutuyla öncelikle bir fabrika ayarı işine bakın.

oluyorduysa switch, network kartı (firmware, driver), kablo gibi fiziksel katman kontrolleri yapın.

Gönderildi : 31/10/2012 14:14

(@SerdarCakar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şuanda birşey farkettim,

Sorunun kaynağı RDP değilmiş. Kablo ile bağlı olan clientlerin, sunucu ile olan RDP ve AĞ bağlantısında sorun olmuyor.

Wireless ile bağlanan laptop ve el terminallerinde Ağ Bağlantısı kopuyor dolayısıyla RDP de bu yüzden kesiliyor.

Bunun çözümü hakkında fikriniz var mıdır? 

Gönderildi : 31/10/2012 20:11

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

o zaman öncelikle access pointe giden kabloda aynı sorun varmı onu kontrol edin. ap firmware kontrol edip bu gibi sorunlar yeni çıkmış firmwarelerde giderilmiş mi ona bakın.

apniz üzerinde roaming veya mobility gibi özellikler varmı buna bakın. tüm alanda aynı ssid ile yayın yapmıyorsanız, farklı kanallardan yayın yapıyorsanız, mobility gibi bir özellik yoksa bu sorunları yaşamanız doğaldır.

Gönderildi : 31/10/2012 21:19

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

efe beye ek olarak ap üzerindeki yayın yaptığınız kanalı değiştirmenizde çözüm olabilir.

Gönderildi : 02/11/2012 12:38

(@SerdarCakar)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun Ap lerden kaynaklanıyormuş. Depoyu çepeçevre UNİFİ markasının ürünleri ile değiştirttim. Şuanda sorun kalmadı. Herkese teşekkürler..

Gönderildi : 08/11/2012 20:43

(@NihanGumus)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba Arkadaşlar

Bizim sistemimizde 2012 server kurulu.Üretim bölümümüzdeki cnc lerde ise şirket içi kullandığımız erp programına veri toplayan sistem ekranları var.ve bu ekranlardan servera rdp bağlantısı yaparak çalışılıyor.Bu rdp bağlantısı durduk yere zaman geçince kopuyor ekranın herhangi bir yerine tıkladığında "this
computer can’t cannot to the remote computer.Try connecting again if the
problem continues contact the owner of the remove computer or your network
administrator" uyarısı çıkıyor ve bağlantı kendini kapatıyor.Tekrar rdp bağlantısından giriş yapmak zorunda kalıyoruz.Bu süre zarfında çalışan ekran aynı şekilde karşımıza geliyor herhangi bir veri kaybolmuyor.

Nasıl çözebiliriz acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen? 

Gönderildi : 17/05/2013 20:50

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

İstemci (el terminali) tarafında belirli bir süre işlem yapılmadığı zaman pilin kullanımını arttırmak amacı ile wifi kapatılıyor olabilir. El terminallerinde bu kontrolü yapmanızın faydalı olacağını düşünüyorum.

Gönderildi : 18/05/2013 01:38

Paylaş: