Forum

Disk problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Disk problemi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@enginoguzlar)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server 2008 kurulu makinemde yeniden başlattığım system not found hatası alıyorum ve makinemde raid 5 kurulu cd den çalışan işletim sistemlerini ve yeni sistemi kurmaya çalıştığımda hdd leri görmüyor hdd nin içinde önemli yedeklerim vardı yeniden raid sistemi kuracağımda bilgilerin sıfırlanmasından korkuyorum acaba yedeklerimi nasıl kurtarırım yardımlarınızı bekliyorum

makinem hp ml350

Gönderildi : 19/10/2012 14:08

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Yeni sistem kurmaya çalıştığınızda bios yapılandırmasında raid yapılandırılmamış olarak görünüyorsa ve raid kartınızın driver ını tanıtmadan diskleri sanırım görmeyecektir. Diskteki verilerinizi alırsınız ondan korkmayın. En basit çözüm yolu, (benim denediğim) Diskleri söküp çalışan bir makineye (xp veya win7 gibi) taktığınızda içerisindeki verileri en azından alabileceksinizdir. (Eğerki Diskler İDE,SATA ise)

Şimdiden kolay gelsin. 

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 19/10/2012 14:19

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

BOOTABLE cdler ile raid disk içini görebilirsin ve başka bir yere kopyalarsın (symantec backup exec ile ben görüyorum)

windows cd ile görmez hpnin smart start cd ile kuruluma başlarsan diskleri ve disk yapısını görürsün.

Gönderildi : 19/10/2012 15:22

Paylaş: