Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

disk hatası

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

serverımda bulunan diskim durup dururken çalılmaz hale geldi ve diski çıkartıp taktığımda format istiyor.bunu nasıl düzeltebilirim

Gönderildi : 19/10/2012 12:57

(@HuseyinOZKARA)
Gönderiler: 45
Trusted Member

serverımda bulunan diskim durup dururken çalılmaz hale geldi ve diski çıkartıp taktığımda format istiyor.bunu nasıl düzeltebilirim

Merhaba öncelikle geçmiş olsun

Biraz detay bilgi veirirseniz daha fazla yardım alabilirsiniz, öncelikle serverinizde raid yapılandırması varmı varsa nedir bozulan disk  ide,sata, scsi  midir, serverin markası ve modeli nedir 

Gönderildi : 19/10/2012 13:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar bu diski herhangi bir raid üyesi değil ve satadır.serverın markası hp  prol ml110

Gönderildi : 19/10/2012 13:37

(@HuseyinOZKARA)
Trusted Member

Merhabalar bu diski herhangi bir raid üyesi değil ve satadır.serverın markası hp  prol ml110

Sistem tek disk üzerinemi kurulu

Gönderildi : 19/10/2012 14:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

bu kaybettiğim disk sadece file disk olarak kullanılıyordu.işletim sistem başka bir diskte idi

Gönderildi : 19/10/2012 14:11

(@HuseyinOZKARA)
Trusted Member

bu kaybettiğim disk sadece file disk olarak kullanılıyordu.işletim sistem başka bir diskte idi

Diskinizin fat tablosu bozulmuş olabilir,  bir data recovery ile bakın dosyaları gözüyorsanız kesin fat tablosu silinmiştir eğer böyle bir durum söz konusu ise  ya fati geri alma işlemi ile uğrasın yada data recovery ile datalarınızı içerisinden alın. Eger data recovery de diskinizi okuyamıyorsa disk fiziksel arızalanmış demektir. 

Gönderildi : 19/10/2012 14:20

(@Anonim)

GET data back ile kurtarmayı dene

Gönderildi : 20/10/2012 02:38

(@Anonim)
Konu başlatıcı

get data back ile denedim ancak bir cok dosyam bozuk olarak döndü başka bir fikriniz varmı

Gönderildi : 23/10/2012 19:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Erd commander ile sistemi açabiliyrmusunuz, bakın. Diskte bad sector olabilir. Rstudio manager ile dosyaları kurmatamaryı deneyin. Backupları aldıktan sonra guncel ackup var ise sistemi restore edebilirsiniz.

Gönderildi : 02/11/2012 17:13

Paylaş: