Forum

vmware altına w2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware altına w2008 server kurmada bir sorun

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar

vmware 7 altına w2008 server kurarken kurulumu basamak basamak göstermesi gerekirken dil ayarı ağ ayarı yapmadan direkt kurulumu bitiriyor. kuruluma başlıyor. kurulum aşamalarının hiçbiri gözükmeden direkt kurulumu bitiriyor. ne olabilir acaba. aynı iso dosyasını önceden kurduğumuzda basamak basamak kuruyordu. vmware da bir ayarmı yapmamız gerekiyor.

Gönderildi : 28/09/2012 21:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hdd yi scsi bırakmammı böyle bir şeye sebep oldu acaba. ide yapıp tekrar deneyeceğim

Gönderildi : 28/09/2012 21:59

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Kurulumda unattended kurulum yapıyor olabilir.Sanal makinayı oluşturun sonrasında oluşturur oluşturmaz start edecektir. Sanal makinayı kapatın ve cd den boot ederek tekrar kuruluma başlayın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/09/2012 00:02

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

arkadaşlar

vmware 7 altına w2008 server kurarken kurulumu basamak basamak göstermesi gerekirken dil ayarı ağ ayarı yapmadan direkt kurulumu bitiriyor. kuruluma başlıyor. kurulum aşamalarının hiçbiri gözükmeden direkt kurulumu bitiriyor. ne olabilir acaba. aynı iso dosyasını önceden kurduğumuzda basamak basamak kuruyordu. vmware da bir ayarmı yapmamız gerekiyor.

merhaba sanal makine oluştururken kurulumu dvd den mi, iso file ile mi yada sonra yuklucem seçenekleri gelir.Eğer orda sonra yuklicem deyip , sanal makine oluştuktan sonra iso dosyasını  gösterirsen sorun yaşamazsın.Diğer yöntemlerde katılımsız kurulum yapıyor.

Selamlar. 

Gönderildi : 29/09/2012 15:17

Paylaş: