Forum

sql server çok...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server çok fazla ram kullanıyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@RustemKula)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Windows 2003 server işletim sistemine sahip 100 GB disk + 8 GB ram ve 4*2 Ghz işlemci kapasitesine sahip bir VDS sunucum var.Yeni bir proe kapsamında SQL server sürekli sorgulama yaptığı için time out a düşüyor.IIS ve servisleri yeniden başlattığımda bile ram kullanımı hiç 5 GB dan aşağıya düşmüyor.Sunucuyu restart ettiğimde yaklaşım 10-15 dakika normail 1-1,5 GB ram ile çalışırken yine bir anda 7 GB üstüne çıkıyor.Kullanılan servislere baktığımda en fazla kullanması gereken 2 GB civarı ram olması gerekiyor.Ram sürekli yüksek kullandığı için sql server bağlantı hızı düşüyor ve timeout oluyor.Bu konu hakkında yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.Ne yapmam gerekiyor.Hangi yolu izlemeliyim.Ram kullanımını nasıl düşürebilirim.

Saygılar... 

Gönderildi : 13/08/2012 15:17

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

SQL serverın Ramini limitlemeyi dener misin.?

Gönderildi : 13/08/2012 16:33

(@RustemKula)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Özgür bey

Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim.Belirttiğiniz işlemi yaptım ama yinede mesela şuan bile 7,60 GB falan kullanıyor. sqlservr.exe ye anlık baktığımda 930 MB civarında.Nedense bir türlü düşmüyor ram kullanımı.

Saygılar... 

Gönderildi : 13/08/2012 17:50

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Hocam aynı sorun benim başımada gelmişti loglardan kontrol ettiğimde sa şifresin sürekli deneme yapılıyordu. Bazı yazılımlar ile IP blockları taratılarak deneme yapılabiliyor. Bunuda kontrol edeblir misiniz?

Gönderildi : 13/08/2012 17:55

Paylaş: