Forum

Hp 5565 Thin Client...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp 5565 Thin Client Yazıcı Bağlantı Sorunum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
491 Görüntüleme
(@KeremAvcioglu)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Arkadaşlar Elimizde 12 Adet  Hp  5565 Thin Client Mevcut.

Birde Dell R710 Server Var.

Hp Clientlerden Birisine Denemek Amaçlı Canon Ip8000 Yazıcı Taktım Direk Olarak Gördü Fakat Bu Yazıcı Bozuk Olduğu İçin Bu Seferde Çalışan

Bir Yazıcı Deneyelim Diyerek Samsung SCX-4Z16F Taktım Bu Yazıcıyı Otomatik Olarak Tanımıyor Fakat Yazıcı Ara Butonuna Basınca

Yeni Pencerede "Samsung Scx -4z16f" Olarak Gösteriyor Tabi Bir Takım Seçenekler Var Ama Driveri Elle Yükleyeceğimiz Bir Bölüm Mevcut

Oradada Taktığım Flash Disk'i Göremedim (Flash'ı Tanıdığına Eminim Win 2008 Server'e Bağlanınca Gösteriyor Flash'ımı)

Hp Destek Hattı Bana Cihaz Üzerindeki Belirtilen Modellerden Başka Model Yazıcı Tanımaz Elle Driver Kuramazsınız Dedi Fakat Orada Elle

Driver Kurmak İçin Bir Bölüm Duruyor Ve Ben Bunu Başaramadım 🙁

Bu Gece Ofiste Cihazı Açık Bıraktım Ve Update'e Aldım.

2 Gün Kadar Bir Vakit Söz Konusu Yardımlarınızı Bekliyorum.

(Yazıcıyı Thin Client'e Kurmaya Çalışıyorum

Thin Client'in İşletim Sistemi Linux Olduğu Bilgisi Verildi Öyleyse Yazıcının Linux Driver'ini İndirmelimiyim

Thin Client'e Yazıcıyı Kurmayı Başarabilirsek Serverdeki Bir Dosyanın Çıktısını Almak İçin Server'e de Bu Yazıcıyı Tanıtmak Gereklimidir? )

(Konuyu Forum'da Aradım Yardımcı Olabilecek Bir Sonuç Bulamadım Şimdiden Teşekkürler Herkese)

Gönderildi : 06/07/2012 01:41

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Linux ise Cupsla yapmalısın ve HP Thin Clientlarda ThinPro diye bir işletim sistemi yüklü olması kontrol edermisin ?

Gönderildi : 06/07/2012 04:33

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

windows servera lpr servisini kurup paralel porttanda thincliente bağlantı yap.

printer tanıtımı ts servera yaparken port olarak thinclient ip gir kuruk adı olarakta thinclientın adını gir.

thinclient tarafında ne yaptığımı hatırlayamadım :((

ama bu şekilde okileri bağlayıp çalıştırıyordum.

Gönderildi : 06/07/2012 14:28

(@KeremAvcioglu)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

thin Pro işletim sistemi mevcut . ama linux tabanlı . benden istediği driver dosya uzantısı .PPD

Gönderildi : 07/07/2012 00:24

Paylaş: