Forum

Ping ve 2'ncil Ethe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ping ve 2'ncil Ethernet Kartını Kapatmak

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@can.gurzap)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba aksam bir işle ugrasırken kafama takıldı acaba böyle bir şeyi yapabilirmiyim ?

WS 2008 ' de pingi kapatabilirmiyiz yani o makineye login olan birisi networke ping atamasın. ayrıca 2 tane ethernet kartı var  login olanlar bunlardan sadece 1 ni gorsun diğerini göremesin bu mumkunmudur acaba ? arastırmaya devam ediyorum yardımlarınız icin tesk. 

not:  3'üncü party yazılımlarda ihtiyacımı gorur 

Gönderildi : 06/07/2012 00:07

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

merhaba bir sey takıldı kafama

WS 2008 ' de pingi kapatabilirmiyiz yani o makineye login olan birisi networke ping atamasın. ayrıca 2 tane ethernet kartı var  login olanlar bunlardan sadece 1 ni gorsun diğerini göremesin bu mumkunmudur acaba ? arastırmaya devam ediyorum yardımlarınız icin tesk. 

Güvenlik Duvarı ile Pingleri Kapatabilirsin. 2. Eth.'e İhtiyacın Yoksa Donanımlardan Disable Edebilirsin. 

Gönderildi : 06/07/2012 00:23

(@can.gurzap)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba serkan bey güvenlik duvarından bu makinenin networkteki diger makinelere ping atmasınımı yasaklayabilirim ? ayrıca 2 ncil networke ihtiyacım var yani 2 ncil networkun acık durumda bulunması gerekmete  

merhaba bir sey takıldı kafama

Güvenlik Duvarı ile Pingleri Kapatabilirsin. 2. Eth.'e İhtiyacın Yoksa Donanımlardan Disable Edebilirsin. 

Gönderildi : 06/07/2012 01:03

Paylaş: