Forum

2008 Server R2 Term...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server R2 Terminal Server Profile

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

2008 Server R2 üzerinde Citrix yüklü ve kullanıcılar XenApp üzerinde paylaştırdığım Desktoplara bağlanıyorlar. Bağlandığında standart olan C:\User\Username olarak profilini oluşturuyor. Buraya kadar sorun yok. Fakat Active Directory User and Computers den user özelliklerine giripte Terminal Server Profile olarak \\server\profile\%username% yapıyorum ve buraya Z olarak map olmasını işaretliyorum. Kullanıcı bağlantığından C:\Users\Temp klasörü açıyor ve buraya tüm dosyaları kaydediyor ama logoff yaparken Z: olarak map olduğu profil yoluna yazmıyor. Temp 'i de siliyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 05/07/2012 15:00

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Konu ile ilgili olarak file redirection ayarlamalarınızı yaptınız mı?

\\server\profile yoluna bu kullanıcı ile ulaşabiliyor ve dir dosya oluşturabiliyormusunuz klasör yetkilendirmenizi kontrol eder misiniz 

Dosya isimleriniz uzunluğu mümkünse 8 karakteri geçmesin ve son olarak \\servername veya \\IPADDRESS ile ulaşabiliyormusunuz

Gönderildi : 06/07/2012 03:38

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Selamlar bunun için Romaing Profile kullanmalısın.

Aşağıdaki link güzel bir anlatım var.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc766489%28v=ws.10%29.aspx

Gönderildi : 06/07/2012 04:28

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, //sever/profile üzerine klasör açabiliyorum ve silebiliyorum ama profile oluşturmuyordu. Bende Everone full yetki verdim şimdi çalışıyor. Tek tek yetkileri deneyerek en aza indireceğim. Bu arada Evren hocam sana da teşekkür ederim çok güzel bir anlatımı paylaşmışsın. Teşekkürler.

Gönderildi : 06/07/2012 12:44

Paylaş: