Forum

Win2003 serverda in...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win2003 serverda internet paylaşımı yapmak istiyorum?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

Slm arkadaşlar win2003 serverda kullanıcı ekledim sıra geldi client kısmına,,, kullanıcımı domaine kattım sıra bu kallanıcıları server üzerinden internet çıkarmak istiyorum bunun için nasıl bir yol önerirsiniz bana.

server bilgisayarımda 2 erhernet var ama şimdilik ben 1 tanesini kullanıyorum ipside 192.168.8.10  subnet 255.255.255.000 /  gateway 192.168.8.1 bu bizim router ipsidir,, bizim DNS 212.58.3.2 bu bizim internet service sağlayıcı tarafından verildi.

biz bu sekilde internet çıkıyoruz ama ben şimdi kullanıcıları server üzerinden internete çıkarmak istiyorum.

bunun için bir sürü yol var ama siz bu konularda daha tecrübeli olduğunuz için sizin fikriniz almak istiyorum.

eğer isa server kur derseniz bana isa serverlinki veriseniz çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 31/07/2008 20:02

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Neden kullanıcılar internete server üzerinde çıkmasını istiyorsunuz? Önce buna duyduğunuz ihtiyacı ve yapmak istediklerinizi yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

Hani firewall olsun kullanıcılarımı kısıtlayayım proxy server olsun ne yaptıklarını göreyim yahut interneti optimize kullanmak istiyorum gibi..

Gönderildi : 31/07/2008 20:41

(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

Slm arkadaşım:)

evet düşündümde internete serverdan çıkarmaktan vaz geçtim çünkü firewall zate var websenese var ama onların kontrolu internet service sağlayıcıları tarafında...tabi en azından kullanıcıların hangi sitelere girdiğini bilmem iyi olurdu ama şimdilik direk DNS numarlarını ve gateway yazdım bilgisayralar internete çıktı..eskiden nt4.0 vardı ve microsoftproxy üzerinden internet paylaştırıyorduk ve kullanıcıların logları tutuluyordu..msproxy sanırım win2003 serverda çalışmaz...onun yerine isa server mı çıkt?? ama şimdilk internete direk çıkardım siz olsanız ne yaparsınız genede kullanıcıları bir server üzerinden çıkarmakta faydası ve zararları hangisi ağır basar??

teşekkür ederim

[:)]

Gönderildi : 01/08/2008 12:42

Paylaş: