Forum

WSUS 3.0 yeniden ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS 3.0 yeniden kurduk ama paket dagitmiyor?

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

WSUS 3.0 yuklu olan makineyi yeniden kurduk kurulum ardindan WSUS 3.0 i yeniden kurduk, tum ayarlamalari yaptik. Daha evvelde group policy de olan ayarlar zaten baska makinede idi (DC baska makine) ve orada aynen duruyor bir degisiklik olmadi. Kurulum bitti, yeni update'leri senkronize ediyor ama bunu kullanicilara dagitmiyor, All Computers tab'inde sirketin bilgisayarlarinida goremiyorum. birseyler eksik kaldi sanirim, ne yapmam gerekiyor sizce ne olabilir?

Gönderildi : 31/07/2008 18:22

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba dağıtılacak güncelleştirmeler için "approve" vermeyi unutmuyorsunuz sanırım ?

Gönderildi : 31/07/2008 18:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

eskiden approve vermiyordum, otomatik aldigi guncellestirmeleri (windows security, service pack, office vb. ayarladigim) otomatik olarak ta dagitiyordu, kurarken secmistim sadece sunlari cekip guncellestirsin diye.. ne yapmak gerekiyor?

Gönderildi : 31/07/2008 18:32

(@alperozdemir)
Prominent Member

Merhaba sanırım daha önceki sistemde otomatik approve etmesi için bir ayar yapılmış. Aşağıdaki linke bakarsanız otomatik approve ayarlarıyla ilgili bilgi bulabilirsiniz bu ayarlar Options un altında Automatics Approval kısmında durur ilk kurulduğunda default olarak sadece critical ve security güncelleştirmelerini otomatik kabul eder kolay gelsin.

http://blogs.microsoft.co.il/blogs/yanivf/archive/2007/09/23/install-wsus-3-0-step-by-step.aspx

Gönderildi : 31/07/2008 18:42

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Evet sanırım approve etmediğim için olmuş olabilir ancak buna bakmadan evvel farklı bişiler dikkatimi çekti.

Tatile çıkmıştım şimdi yeni geldim ve kontrol ettim, eventte bi takım hatalar var ve WSUS çalışmıyor. Eventteki hata kodları: 12002, 12012, 12022, 12032, 12042, 12052 şeklinde, burada MMC altındaki wsus dosyasını silin filan demiş, ben sildim şimdi yeniden Server ekle diyorum MMC konsolda ama bağlanmıyor. bu kodlar hakkında bilgisi olan varmı?

Gönderildi : 31/07/2008 19:22

(@alperozdemir)
Prominent Member

Merhaba vereceğim linke göz atabilirsiniz 3 sayfadır ileriki sayfalara göz atmayı unutmayın kolay gelsin.

http://www.wsus.info/forums/index.php?showtopic=10007

Gönderildi : 31/07/2008 19:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

orayi buraya mesaj atmadan evvel gormustum ancak orada ne yapilmak istendigini pek anlamadim, yazilanlari yaptim fakat bi degisiklik olmadi pek, ASP 1.1 den 2.0 a cevirin demis oyle bir tabi'da goremedim, IIS 5.5 de gordum ama 6 da goremedim..

Gönderildi : 01/08/2008 11:25

(@alperozdemir)
Prominent Member

Merhaba sorunu yaşıyanlarda genel olarak yaptıkları  WSUS ve NET i kaldırın , IIS üzerinde çalışan  Asp versionunu 2.xx son versiona yükseltin  temiz bir kurulum yapıp WSUS ve NET 3.0 ı yükleyin , ProgramFiles%\Update Services\WebServices klasöründe Network Services in full kontrol aldığına emin olun , bunları deniyebilirsiniz sanırım kolay gelsin.

Gönderildi : 01/08/2008 13:14

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhabalar tekrar,

dediginiz gibi yaptim ve suan hata almadan calisiyorum, umarim tekrar bozulmaz, oncekinde de normaldi sonradan bozulmus 🙂

tesekkur ederim iyi calismalar.

Gönderildi : 02/08/2008 22:06

(@alperozdemir)
Prominent Member

Rica ederim iyi çalışmalar .

Gönderildi : 02/08/2008 23:38

Paylaş: