Forum

dfs de primary Memb...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dfs de primary Member ayarları

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@CanERTURK)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. dfs kurulu 2 adet serverim var. bu 2 makinanın kendi aralarındaki dosya replikasyonunu ise 3. parti bir yazlım vasıtası ile çözüyorum. sorunum ise paylaşımda olan makinalardan primary olan down olduğunda sistem 2.nci paylaşım üzerinden gitmeye devam ediyor. fakat down olan sistemi tekrar çalıştırmaya başladığımda o makina yeniden primary olmuyor.yani paylaşımda olan dosyanın primarysi 2nci sistem oluyor. dfs domain yapısı içerisinde yapıladnırıldı.

replikasyon işlemini 3.parti ile ayarladığım için herhangi bir replikasyon yapmadım. dcde ise  w03 sp2 yüklü. replikasyonu ayarlamak istediğimde ise

xxxxdc1.x.local cannot be read.  .......      Active directory shema a class object cannot be found  diye bir hata veriyor.

Yada sistemde down duruma düşen paylaşım yerinde diğer bir paylaşımın aktif olması için süreyi nasıl kısaltabilirim?

Gönderildi : 31/07/2008 18:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

oncelikle replikasyon surecinin windows tarafindan yonetilmesine izin vermeniz gerekli . portal uzarindeki halil hocamisinz yazdigi makaleye gore config yaparsaniz eger sorun cozulecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/07/2008 21:06

(@CanERTURK)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yeniden merhaba. sorun r2 nin managent yazılımını r2 yüklü sistemde kurmam ile ilişkili imiş. yani dc nin içerisinde r2 yüklü değil ise o active directory sheması olmadığında dolayı yaşanıyormuş. servere r2 özelliği yükleyince sorun ortadan kalktı. fakat hala bu eşitleme hakkındaki sıkıntım devam etmekte. yaniş down olan sistemin yerine geçecek olan sistemin çalışmaya başlaması için geçen süre ben 10 sn olarak ayarlasam bile 1 dakikayı bulmakta. bu konu hakkında daha önceden ilgilenen arkadaşlar olmuş ise yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Gönderildi : 01/08/2008 23:41

Paylaş: