Forum

GPO ile start menu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ile start menu den LOGOFF u kaldırmak istiyorum ama etki etmiyor ??? yardım

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@YasarKUL)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Server a 2 policy etki ediyor default domaim pollicy ve local gpo ben local GPO ile start menuden loggoff kaldırmak istiyorum değiştirmeyide denedim ama etki etmedi , yardıma ihtiyacım var şimdiden tşk ler. Resim yardımcı olabilir problemi ifade etmede , hoşçakalın.

Gönderildi : 15/06/2012 20:20

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ekranda gorunen policy seceneklerinden seçili olanın 4 altındaki seçenek (remove logoff on the start menu )sizin aradığınız sanırım

Gönderildi : 16/06/2012 05:43

(@YasarKUL)
Active Member
Konu başlatıcı

Etki etmiyor beyfendi değiştirmeme lazım ! AD kurulu olduğunda hangi policy baskın olur , domain Policy mi yoksa Local policy mi ?

Gönderildi : 16/06/2012 12:46

(@YasarKUL)
Active Member
Konu başlatıcı

Etki etmiyor beyfendi değiştirmeme rağmen! AD kurulu olduğunda hangi policy baskın olur , domain Policy mi yoksa Local policy mi ?

Gönderildi : 16/06/2012 12:46

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Domain policy daha baskındır.Yapmaya çalıştığınız işlemi sadece log off u kaldırmak istediğiniz kullanıcı yada OU ya özel bir policy yazarak yapmanızı tavsiye ederim.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 16/06/2012 12:58

(@YasarKUL)
Active Member
Konu başlatıcı

öyle Oğuzhan ama yinede loggoff gibi birkaçı etki etmiyor diğer durumlar uygulanıyor ama logoff çıkarma etki etmiyor. local , domain ve OU ya linklediğim policy de başka policy de yok miras bırakacak ?

Gönderildi : 18/06/2012 03:17

(@YasarKUL)
Active Member
Konu başlatıcı

Durum şu şekle düştü ; server a local log on olunca tamam logoff kalkıyor lakin uzak masaüstü ile bağlanınca logoff duruyor , remote desktop users grubana etki eden policy nedir ? yardım lütfen , yanlış mı düşünüyorum ?

Gönderildi : 19/06/2012 12:44

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

RDP ile bağlanan kullanıcılarda Log Off gözükmesin istiyorsunuz benmi yanlış anladım. Eğer böyle düşünüyorsanız yanlış düşünüyorsunuz çünkü RDP ile bağlanan kullanıcıların log off olması gerekir yoksa kullanıcılar askıda kalır. 

Gönderildi : 27/02/2013 18:25

Paylaş: