Forum

Policy hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Policy hakkında

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
336 Görüntüleme
(@tayfunkalyoncu)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba 

konuyu doğru yere açtım mı bilmiyorum yanlış olduysa şimdiden özür dilerim.
Policy oluşturma hakkında değerli bilginize başvurmak istedim. baya bir döküman okudum fakat yinede tam kafamda oluşturamadım.
yapımız şu;
fizikse 2008 enterprise r2 server
hyper-v ile 3 adet makinemiz var yine 2008 r2
terminal
aplication
sql
kullanıcılar oluşturuldu ve şu an terminal server a bağlanabiliyor.
tabi bir kısıtlama yok.
amacımız kullanıcılar teminal servera bağlandıklarında masa üstünde erp programı ve offis programlarını görebilip  sadece bunları çalıştırabilecekler.
ek olarak office kullanıcakları için kaydet gibi işlemler için policy yapmak gerekirmi dizin değiştirme izni gibi.
teşekkürler.

Gönderildi : 13/06/2012 13:32

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Group Policy konsolunda yeni bir GPO oluştur.Daha sonra bunu uzak kullanıcılarına link et.policy de de istediğin kısıtlamaları yap.Örn; masaüstü arka planı değiştiremesin,denetim masasına giremesin,sunucuyu kapatamasın gibi.Daha sonra komut istemcisinde gpupdate /force komutunu çalıştır.

Gönderildi : 13/06/2012 13:40

(@tayfunkalyoncu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

gpu oluşturdum değişiklik yaptım gpupdate /force dedim fakat değişiklikler uygulanmamış.

birde tüm özellikleri kısıtlayıp sadece yolunu gösterdiğim exe nin ve office programlarını çalıştırmanın nasıl olacağını kısaca anlatırmısınız.

Gönderildi : 13/06/2012 14:52

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

GPO oluşturduktan sonra kısıtlama yapılacak OU ya sağ tıklayıp "link an existing GPO" ya tıklayıp oluşturduğunuz GPO yu gösterdiniz mi?Tüm özellikleri derken sistem özelliklerinden bahsediyorsanız Group Policy de ilgili GPO nun altındaki All settings te bulunan ayarları teker teker okuyup istediğiniz engeli buradan verebilirsiniz.Diğer çalıştımak istediğiniz programların kısayollarını da masaüstlerine göndermeniz yeterli diye düşünüyorum.

Gönderildi : 13/06/2012 16:35

(@tayfunkalyoncu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim.

sayenizde kısıtlamaları yaptım. fakat bir iki sorum daha olacaktı.

masa üstüne 1 adet başka bir serverda barınan erp yazılımının linkini(exe) koymak istiyorum 

birde offfice programları var onlarında kısa yollarını masa üstüne koymak istiyorum.

tam olarak hangi ayardan yapacağımı bulamadım. 

Gönderildi : 14/06/2012 14:19

Paylaş: