Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 dns ayarları

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@AbdullahYAVAS)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba Arkadaşlar

Bu siteye yeniüye oldum ve çok yararlı bilgiler sunuyorsunuz. Emeği geçen herkese teşeküür ederim.

Benim bir sorum var

Çalıştığım yerde windows server 2008 kurdum Active  Directory, Dhpc ve Dns server olarak kurulumları gerçekleşitrdim. Bunları kurdukdan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama 1 haftadır etki alanı ağı alanı içinde clientler birbirini görmüyor. Ağ üzerinde hiç bir pc ulaşamıyorum. Aşağıdaki hatayı veriyor;

windows, //pcadı öğesine erişemiyoadın yazımını denetleyin. doğruysa ağınızla ilgili sorun olabilir ağ sorunlarını tanımlamak ve gidermek için, tanılayı tıklayın

Hata Kodu: 0x80070035

ağ yolu bulunamadı 

Gönderildi : 13/06/2012 11:53

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Herkese Merhaba Arkadaşlar

Bu siteye yeniüye oldum ve çok yararlı bilgiler sunuyorsunuz. Emeği geçen herkese teşeküür ederim.

Benim bir sorum var

Çalıştığım yerde windows server 2008 kurdum Active  Directory, Dhpc ve Dns server olarak kurulumları gerçekleşitrdim. Bunları kurdukdan sonra herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama 1 haftadır etki alanı ağı alanı içinde clientler birbirini görmüyor. Ağ üzerinde hiç bir pc ulaşamıyorum. Aşağıdaki hatayı veriyor;

windows, //pcadı öğesine erişemiyoadın yazımını denetleyin. doğruysa ağınızla ilgili sorun olabilir ağ sorunlarını tanımlamak ve gidermek için, tanılayı tıklayın

Hata Kodu: 0x80070035

ağ yolu bulunamadı 

cihazlar bir birine ping atabiliyor mu?

Gönderildi : 13/06/2012 12:12

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

\\ClientIP şeklinde ulaşabiliyor musun?

Gönderildi : 13/06/2012 12:38

(@kamilaltinay)
Gönderiler: 42
Trusted Member

kolay gelsin;

client ların dns numaralarında DNS sunucunun ip si yazılı olduğuna emin isen sunucudaki DNS servisi çalışıp çalışmadığını ve cihazlarda firewall ve

antivirüs gibi uygulamaları  kontrol edebilirsin. bir de \\192.x.x.x  pc ip adresinden ulaşmayı dene

Gönderildi : 13/06/2012 12:49

(@AbdullahYAVAS)
Active Member
Konu başlatıcı

evet cihazlar birbirine ping atıyor. \\192.168.... ip üzerinden ulaşıyorum

Gönderildi : 13/06/2012 14:47

(@AbdullahYAVAS)
Active Member
Konu başlatıcı

clientlara ip üzerinden ulaşıyorum ama etki alanı grubuna girmek istediğimde pc adları çıkmıyor. "eerişim engellendi" hata mesajını veriyor. Dns çalışıyor. symantec antivirüs kurdum. serverde virus programının firewall'nı kaldırdım.

Gönderildi : 13/06/2012 14:52

(@AbdullahYAVAS)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu konuda yardım edecek arkadaş yok mu?

Gönderildi : 13/06/2012 23:55

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

ulaşamadığınız client üzerinde ipconfig /all komutunu çalıştırrak client in hangi dns i gördüğünü paylaşabilirmisiniz? ayrıca yine ulaşamadığınız client üzerindeki firewall ı kapatın, virüs programını kaldırın tek bir pc de test amaçlı.

Gönderildi : 13/06/2012 23:59

Paylaş: