Forum

Terminal server ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal server üzerinden yazıcı sorunu

16 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
686 Görüntüleme
(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba local de kurulu olan hp laserjet yazıcıdan sağlıklı olarak çıktı alabilmekteyim ancak terminal server ile bağlandığında aşağıdaki hatayı alıyorum? printeri servera yüklü,

Gönderildi : 07/06/2012 21:08

(@OguzAYAZ)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Bağlantı usb olarak mı ağ üzerinden mi çalışıyor network üzerinden bağlı olduğunda bu tür hatalar oluyor.

Gönderildi : 07/06/2012 21:49

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam usb olarak bağlı başka bir lokasyondan direk uzakmasaüstü ile servera bağlanıp çalışıyorlar.

Gönderildi : 08/06/2012 12:07

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

print spooler hizmetini durdurup başlatmayı deneyin, eğer hala sorun devam ediyorsa spool dizinini değiştirebilirsiniz.

Gönderildi : 08/06/2012 13:25

(@AliCevik)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhabalar.

Aynı sorunu bende 3 gün önce yaşadım ve yazıcıyı değiştirmek zorunda kaldım.

Kullandığım yazıcı Hp M1212nf idi. Lan ile 2 kullanıcıya bağlı local de gayet sağlıklı ama uzak masaüstünde yazıcı server da görünüyor yazdır diyince client tarafına çıktı gelmiyor. Bu yazıcıdan diğer işetmemizde de vardı ve client'lar Win7 burda da çıktı alamadım.

Sonuç itibarıtla HP teknik ekibiyle görüştüm ve Hp 1212nf de uzak masaüstü yazıcı desteği olmadığını söylediler bende yazıcıyı değiştirdim.

Sende teknik ekiple bir görüş istersen. Canın fazla sıkılmadan :))  

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/06/2012 18:27

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Demek yazici alirken bunlarida goz onunde bulundurmak lazim.

Gönderildi : 08/06/2012 19:02

(@AliCevik)
Estimable Member

Artık evet :))

Ama tuhaf bir şey bence bu zamanda ve bu teknoloji ile...

Gönderildi : 08/06/2012 19:45

(@AliCevik)
Estimable Member

Merhabalar.

Sorunu Hp ile de paylaşmıştım; fakat onlar HP M1212nf yazıcısının Uzak masaüstü desteği olmadığını söylemişlerdi. Bu gün aynı yazıcıyı bir kullanıcıya kurarken bir şey dikkatimi çekti ve uyguladım ve sonuç olarak HP merkezin bu yazıcının uzak masaüstü desteği yok demelerine rağmen uzak masaüstünden çıktı aldım.

Çözüm: Hp nin sitesinden M1212nf nin driverları arasında XPS sürücüsünü indirin ve bir klasörde açın. Yazıcı özelliklerinden Gelişmiş sekmesine gelin ve Yeni Sürücü ekle deyin burda klasöre çıkardığınız XPS sürücüsünü yükleyin ve varsayılan olarak bunu ayarlayın. Local de ve uzakta sağlıklı olarak yazdırın.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/10/2012 02:09

(@OzgurDiri)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Ali arkadaşım doğru söylüyor bende yaptım aynı şeyi...Terminal servis uyumluluğu olmamasına ramen XPS driverini bulup bağladım ve sorunsuz çalışıyor. Denemende fayda var.

Gönderildi : 05/10/2012 15:07

(@eraysoysal-2)
Gönderiler: 221
Reputable Member

Uzak Servere ilgili yazıcı driverini kurun sorun düzelebilir..

Gönderildi : 18/02/2013 12:00

(@eraysoysal-2)
Reputable Member

Hp yi thin clientlerle ilgili birşey sormak için ne zaman arasam, söyledikleri yanlış çıkıyor, en güzeli alternatifleri deneyerek çözüm bulmaya çalışmak..

Gönderildi : 18/02/2013 12:02

(@eraysoysal-2)
Reputable Member

Arkadaşlar ;

server 2003 e rdp ile bağlanıp direk comporta bağlı yazıcımdan çıktı alabilirsek

server 2008 e rdp yapıp localden ports u işaretlememe rağmen çıktı vermiyor neden olabilir?

teşekkürler..

Gönderildi : 18/02/2013 14:06

(@VOLKANDEMIR)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Aynı problem benimde basima geldi RD clientler'da yazıcının güncel driver'ini ekle ve kur problem düzelecektir büyük olasılıkla.

Gönderildi : 18/02/2013 18:24

(@erdiay)
Gönderiler: 10
Active Member

Merhabalar.

Sorunu Hp ile de paylaşmıştım; fakat onlar HP M1212nf yazıcısının Uzak masaüstü desteği olmadığını söylemişlerdi. Bu gün aynı yazıcıyı bir kullanıcıya kurarken bir şey dikkatimi çekti ve uyguladım ve sonuç olarak HP merkezin bu yazıcının uzak masaüstü desteği yok demelerine rağmen uzak masaüstünden çıktı aldım.

Çözüm: Hp nin sitesinden M1212nf nin driverları arasında XPS sürücüsünü indirin ve bir klasörde açın. Yazıcı özelliklerinden Gelişmiş sekmesine gelin ve Yeni Sürücü ekle deyin burda klasöre çıkardığınız XPS sürücüsünü yükleyin ve varsayılan olarak bunu ayarlayın. Local de ve uzakta sağlıklı olarak yazdırın.

İyi çalışmalar.

Ali Bey dediklerinizi aynen yaptım ama terminal servera bağlandığımda yazıcımı görüntüleyemiyorum sadece generic text only seçeneği var.local işletim sistemi win 7 ultimate 64 bit.(localde sorunum yok).terminal server server 2003 standart edition

Gönderildi : 02/04/2014 15:39

(@mustafacebeci)
Gönderiler: 9
Active Member

kolay gelsin arkadas ben dede server 2003 ve server 2008 var

usb deb clin bagli ayni model hp yazicyi guncel  driver yulmedim server 2003 de terminal yazicida yazicinin uzerinde seceneklerden yazici driver ni yukle gelip clinde kurdugum ayni driveri hedef gostererek bu yazilimi kur dedim ve dosyayi kurdu ve ciktigi aldim

sorun suz calisiyor server de yaziciya clinde kurdugum driverin aynisi kurmadan ciktiyi alamadim sikinti ben de burda idi 9 pc bundan cikti aliyor fax da tabiki

Gönderildi : 02/04/2014 23:53

(@erdiay)
Gönderiler: 10
Active Member

kolay gelsin arkadas ben dede server 2003 ve server 2008 var

usb deb clin bagli ayni model hp yazicyi guncel  driver yulmedim server 2003 de terminal yazicida yazicinin uzerinde seceneklerden yazici driver ni yukle gelip clinde kurdugum ayni driveri hedef gostererek bu yazilimi kur dedim ve dosyayi kurdu ve ciktigi aldim

sorun suz calisiyor server de yaziciya clinde kurdugum driverin aynisi kurmadan ciktiyi alamadim sikinti ben de burda idi 9 pc bundan cikti aliyor fax da tabiki

Benim yazıcım localde direk modeme bağlı network olarak kurulu,işletim sistemlerinin bit farklılığından kaynaklanır mı acaba bu sürücü meselesi local win 7 64 bit,server 32 bit 

Gönderildi : 04/04/2014 17:48

Paylaş: