Forum

Terminal Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server 2008 printer problemi

24 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
814 Görüntüleme
(@BurakCAKIR)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

en basitinden, portlar kısmında inactive ts port çıkmıyor. 

Gönderildi : 05/06/2012 11:52

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Bu problemi ne zamandır yaşıyorsun bilmiyorum ama sana bir kaç öneride bulunacağım.

Ama bu işlemleri sunucunun full yedeğini almadan yapma lütfen.

1- Cleanspl.exe aracı ile ( microsoft download'ta bulabilirsin) tüm spooler verilerini temizle.
Bu işlemi yaptığında sunucudaki tüm yazıcı sürücüleri ve bağlantı noktaları gidecek. Cleanspl aracı ile kuyruğu temizlerken eğer varsa TCP/IP portundan bağlanılan bağlantı noktalarını sileyim mi diye soracaktır. Burada hayır demen gerekli.

Daha sonra driver'ları temiz şekilde kurarsın. Bu işlem bazı zararlı yazılımların özellikle zarar verdiği print spooler servisini çalışır duruma getirecektir. 

2- Regback klasöründen registry'i geri dönmeye çalış. Win 2008 ile system32 içinde regback diye bir klasöre belli periyotlarla registry yedeği alınır. Bu yedekler en erken 1 hafta öncesine aittir. Sunucuyu kurtarma konsolu ile aç (cd ile başlatıp kurtarma konsoluna geç) Data sonra regback klasörü içindeki yedekleri yükle ( 
http://www.mehmetyayla.com/ms-server-2008-regback/  )

Umarım problemini kısa zamanda çözersin.

Gönderildi : 05/06/2012 12:36

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tşk. ederim mehmet. şimdi deniyorum.

Gönderildi : 05/06/2012 13:00

(@BurakCAKIR)
Estimable Member
Konu başlatıcı

mehmet dediklerinde olmadı. tekrar bir server 2008 kurdum rol ekledim ve oldu. olay şu ki; easy printer 'ı kaldırmıştık server dan ve onu bir daha ekleyemedim o yüzden tüm printerlar gitti. yada sanal bir server'a kurduğum için mi sıkıntı çıkarıyor ? 

Gönderildi : 06/06/2012 14:31

(@DemirkanDEMIRCI)
Gönderiler: 75
Trusted Member

sanal servera kurdugun icin sıkıntı cikaracagini sanmiyorum

Gönderildi : 07/06/2012 15:05

Sayfa 2 / 2
Paylaş: