Forum

Error code: 0x80070...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Error code: 0x80070241 hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,582 Görüntüleme
(@KubilayFidan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2008 yüklü serverimizi 2008 R2 ye yükseltme aşamasında kurulumun %20 li seviyelerinde aşağıda yazılı uyarıyı alıyorum.

Windows cannot copy files required for installation. The files may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation. Error code: 0x80070241

ilk yaptığım şey Server 2008 R2 yazılımının iso dosyasını Microsoft'un kendi sitesinden tekrar indirip tekrar DVD'ye yazmak oldu. fakat aynı sorunla karşılaştım. Sistemsel bir arıza olup olmadığını anlamak için yine Server 2008 yüklediğim kendi sanal makinamda deneme yaptım yine aynı hatayı aldım.

Iso dosyalarını ilkönce Windows'un kendi disk yansıma aracı ile yazdırıyordum sonra başka bir program kurarak daha düşük hızda yazdırdım fakat sonuç hep aynı.

İnternette yaptığım araştırma sonucu şöyle birşeyle karşılaştım

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_install/error-code-0x80070241/109ff795-10c3-415b-8b50-369b7cb65558

gerçi burda windows 7 den bahsediyor ama  birşey değişeceğini sanmıyorum.

Başka ne yapabilirim veya nerde yanlış yapıyor olabilirim ? Yardım ederseniz sevinirim. 

Gönderildi : 04/06/2012 13:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Temelde bu sorunun iki nedeni oluyor

1 - iso dosyasının bozuk olması

2 - linkteki gibi mevcut sistemin yeni işletim sistemi ile olan uyum ve benzeri sorunları

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/06/2012 16:35

(@KubilayFidan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şu an iso dosyasını tekrar indiriyorum. Yine aynı hatayı alırsam Microsoft'tan Medya Setini ısmarlamak dışında yapabileceğim başka bir şey varmı ? 

Gönderildi : 04/06/2012 17:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Ama tek sorun ISO olmayabilir mevcut sisteminiz uyumsuz olabilir 2008 R2 ile, misal bir ekran kartı veya ana kart sürücüsünden veya yüklü olan bir yazılımdan sorun olabilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/06/2012 18:52

Paylaş: