Forum

windows 2000 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2000 serverda yaptığım GPO clientlarda etkili olmuyor??

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
499 Görüntüleme
(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar,

windows 2000 serveda kullanıcıların masa üstü ayarlarını değiştirememleri için GPO ayarı yaptım. önce AD'de bir organizition unit açtım ve buraya bu ayarı uygulamak istediğim bilgisayarları ekledim ve bu grubunu GPO sunda masaüstü ayarlarını değiştiremesin diye ayar yaptım.

fakat kullanılcar bilgisayarlarında bu ayar etkin olmadı ve kullanıcılar halen masa üstü ayarlarını değiştirebiliryorlar.

bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?

teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/07/2008 14:20

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Client işletim sisteminizi ve uyguladığınız policy ayarını tam olarak yazarmısınız.

Gönderildi : 28/07/2008 14:53

(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

clientlar windows XP türkce GPO ayarı Organition Unit/ Propeties sekmesidne Group Policy

eklediğim User configiration/administrative templates/control panel/display/disable change wollpaper kısmını enable yaptım.

bu kadar.

tşk.

Gönderildi : 28/07/2008 15:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu GPO'yu ilgili OU'ya link ettiniz mi?

diğer bir soru da üstten gelen mirasları engellediniz mi? Block Policy Inheritance durumu nedir?

Block Policy Inheritance işlemini gerçekleştirin ve ardından policy yenilemesini gerçekleştirin. hem clientta hem sunucuda.

kolay gelsin

Gönderildi : 28/07/2008 16:42

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Windows 2000 üzerindeki pazı policy ler XP ye etki etmeyebiliyor. Yada etki etmesi için farklı şekillerde kullanılması gerekebiliyor.

Ben şunu öneririm. Bir xp de wallpaper değiştirmeyi devre dışı bırakmak için,

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\ActiveDesktop

(ActiveDesktop anahtarı genelde  yoktur ve yaratılması gerekir)

altında 

NoChangingWallpaper adında bir DWORD kaydı olmalı ve değeri 1 olmalı.

Bunu bir script, batchfile yada regfile haline getirip, GPO ile dağıtabilirsiniz.

Gönderildi : 28/07/2008 16:47

Paylaş: