Forum

DNS'de ns kaydı

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS'de ns kaydı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hizmet aldığımız hosting firması ismimizi ns1.firma.com ve ns2.firma.com isminde sunucularda tutuyor (ben her zone içinde tek bir ns kaydı olur diye biliyordum) , bu nasıl oluyor yani bir dns zone içinde ek bir name server açmanın mantığı nedir, bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 30/04/2012 21:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ÇözümPark' ı kontrol ederseniz 3 adet ns olduğunu göreceksiniz.

Bu bir nevi felaket senaryosu içindir. Örneğin bir DNS server yurt içinde biri yurt dışında olabilir, biri sanal biri fiziksel olabilir, buradaki amaç name server o zone için herşey demek olduğunan onun yedekliliğinin sağlanmasıdır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/05/2012 00:24

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Hizmet aldığımız hosting firması ismimizi ns1.firma.com ve ns2.firma.com isminde sunucularda tutuyor (ben her zone içinde tek bir ns kaydı olur diye biliyordum) , bu nasıl oluyor yani bir dns zone içinde ek bir name server açmanın mantığı nedir, bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Her zone için tek bir kayıt oluşturmanıza gerek yoktur. DNS sunucu üzerinde bir engelleme yoksa kendi nslerinizi olutşrurarak o DNS üzerine yönlendirebilirsiniz. Sorgulara yanıt verecektir.

Gönderildi : 01/05/2012 00:34

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Anladım. Hakan hocam ve Özgür bey paylaştığınız bu faydalı bilgiler için sizlere teşekkür ederim, iyi çalışmalar...

Gönderildi : 01/05/2012 00:45

Paylaş: