Forum

GPO ILE KULLANICI B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO ILE KULLANICI BAZINDA USB_DISABLE

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Server 2008 R2 sunucumda GPO ile USB engellemesi yaptım.Herhangi bir sorun yok,sistem sağlıklı çalışıyor.Ama malumunuz her yerde olduğu gibi burda da bir yönetici "bende açık olmasını istiyorum" dedi.USB Disable computer seviyesinde yapılan bir yetkilendirme.O PC ye izin versem onun üzerinde oturum açan tüm kullanıcılar yetkilenmiş olacak.Kullanıcı bazında bir engelleme yapmam mümkün mü?Aksi takdirde ne yapmalıyım?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/04/2012 22:55

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Default Domain Policydemi yapıyorsunuz bu işlemi ?

Gönderildi : 18/04/2012 23:32

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member
Konu başlatıcı

hayır farklı bir GPO oluşturdum ve yapılandırmayı yaptım.Kullanıcı bazında değil de PC bazında bir yapılandırma olduğu için PC lere yetki verilebiliyor.Bunu benim istediğim şekilde nasıl yapılandırabilirim?

Gönderildi : 19/04/2012 12:42

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Computer base bir policy olduğu için, yasaklı olmayacak olan computerları ayrı bir OU altında topla, alt bir policy ise gerek yok, Policy alttan geliyorsa usb yasaklamayan ayrı bir policy yapman lazım.

Gönderildi : 19/04/2012 15:12

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam o şekilde değil de şöyle yaptım.Policy i alacak kullanıcıların PClerini USB_ENGEL diye bir gruba üye yaptım.Policy nin security filtering inden authenticated users ı kaldırım USB_ENGEL grubunu ekledim.Sorunsuz çalışıyor.Patronun PC sinde USB ler açık,diğer PClerde kapalı.Herşey tamam,ama parton PC si üzerinde bende oturum açsam,kasiyer de oturum açsa usbler açık.Computer seviyesinde bir policy olduğu için kullanıcı bazında yetki veremedim.Bunun önüne nasıl geçebiliriz?

Gönderildi : 19/04/2012 15:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

OU' ya computer taşıyıp oraya policy uygulamanı o yüzden söyledim. Bunu yaparsan userın kim olduğu fark etmez, pcye uygulanacağı için kim oturum açarsa açsın policy uygulanır.

Gönderildi : 19/04/2012 17:33

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

OU' ya computer taşıyıp oraya policy uygulamanı o yüzden söyledim. Bunu yaparsan userın kim olduğu fark etmez, pcye uygulanacağı için kim oturum açarsa açsın policy uygulanır.

iyide zaten bu sekilde oldugunu ve bunun kendisi icin sorun oldugunu yazmış arkadaşımız 

ahmet logon olunca usb kapansin fakat mehmet logon olunca açık olsun istiyor arkadas 

http://support.microsoft.com/kb/823732 burdaki anlatılan yapıyı gpo ile dagıtabilirsen isine yarayabilir hocam

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 19/04/2012 17:48

(@m-oguzhanozkurt)
Noble Member
Konu başlatıcı

Ahmet hocam Vasvi hocamında söylediği gibi sorun o zaten.Vasvi hocam makale için sağolun boş zamanımda inceleyeceğim.Hepinize ilginiz için teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 20/04/2012 18:17

Paylaş: