Forum

Server 2008 Folder ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Folder Redirection - Yardım

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@ozguruluirmak)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çözümpark ailesi ve müdavimlere selamlar. Aşağıda sizi bekleyen uzun bir yazı ve altında minik minik sorular var 🙂

Daha önce Server 2008 R2 PDC üzerinde Folder Redirection uygulaması gerçekleştirdik.  Redirection'ı Vm olarak çalışan bir File Server'a yapmıştık.
File Server ve Storage (win.storage.srv) üzerinde de DFS kullanarak, replikasyon yapıyorduk. Buraya kadar herşey güzel.
Ta ki, yapıda eksik birşey yaptığımızı anlayana kadar. File Server da disk alanını 80Gb tutmuştuk.
Evet ne olacak expand ederiz. (bu bir arabaya lastik takmak kadar olağan?)
Evet bende file server ı shutdown ederek, diski expand yaparak 300GB a çıkardım.
Ama o da ne? makinem açılmıyor.
hiç snapshot almazdım bu işlemden önce almıştım ki avhd yi vhd yapar olası bir sıkıntıda dataya ulaşırım diye... Olmadı 🙂
Yeni bir Vm yaratıp tekrar file server kurdum. (DFS VAR replike edeğiz..) =)
Oda olmadı. saçma sapan hatalar aldım (hatırlamıyorum. yazardım yoksa)
E madem öyle, Windows storage server üzerinde ki datayı kullanayım deyip, GPO da Tüm folder redirection ı File server yerine, Storage üzerinde ki map e yönlendirdim. (bu noktaya kadar storage üzerinde ki profile dizininde tüm userların profilleri duruyordu)
sonra force ederek, sırıta sırıta muhasebe bilgisayarına koştum. Ordada force ederek Logoff - logonn olarak amcanın masa üstü gelsin diye bekledim. Amaaa. ne oldu? gelmedi.
\\san\profile dediğimde ne göreyim?
Bizim profillerin yerinde yeller esmekte.

Şimdi Bu kadar uzun yazıdan sonra soru nedir?

1- yapacak birşey olduğuna inandırın beni. (bir umut)
2- Windows storage server üzerinde, getdataback gibi bir recovery çalıştırıp, en azından xls ve doc lara erişebilme ihtimalim nedir?
3- yağlı urgan siparişi nerden verebilirim?

Saygılar... 

🙂

Gönderildi : 14/04/2012 13:08

(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member

İlkbaşta geçmiş olsun diyerek başlıyalım başımıza gelmez diyerek hep uzun yedeklemelerden kaçıyoruzki benimde başıma birçok kez bu sorunlar geldi.Keşke snapshot yerine sunucuyu kapatıp export etseydiniz dönme şansınız sanırım daha fazla olurdu veya bir image alınsaydı.İkincisi san üzerindeki datayı kullanmaya gelince bildiğim kadarı ile ilkbaşta kullanıcıların profillerini yerel konumuna taşımalı ve daha sonra yeni konuma yönlendirilmeliydi tabiki siz eski konuma erişemediğiniz için bunu yapamadınız ve doğal olarak var olan profillerinizin üzerine boşu yazıldı diye düşünüyorum.Üçüncüsü windows storage üzerinde recovery çalıştırmak mantıklı umarım üzerine çok yazılmadı lisanlı programlar kullanılmalı isterseniz mail atın ben 2 adet lisanlı program satın almıştım gayet başarılıydılar birçok demo denemesinden sonra kurtaran 2 program buldum ve satın aldım size gönderebilirim denersiniz.İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/04/2012 21:08

Paylaş: