Forum

windows saat ayarı

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows saat ayarı

9 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
4,305 Görüntüleme
(@sakaryafirat)
Gönderiler: 274
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

2008 r2 ortamında

1) kullanıcıların saat ayrını nereden aldığını hangi komutla görürüz

2) kullanıcılardan saat güncellemesi için hangi komjutu kullanırız 

Gönderildi : 27/03/2012 12:35

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba,

Domain ortamı varsa Domain controllerdan alır saat ayarlarını yok ise. time. microsoft.com dan senkronize olur.

Kolay Gelsin 

Gönderildi : 27/03/2012 13:04

(@sakaryafirat)
Gönderiler: 274
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

ben fomain ortamında ntp sunucunu hangisi olduğunu ve clientlardan saat eşitleme nasıl olacağını sormuştum 

Gönderildi : 28/03/2012 12:23

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

cliente ne set edildigini ogrenmek istiyor iseniz

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\Parameters]

altındaki NtpServer keyini kontrol edebilirsiniz 

kolay gelsin

Gönderildi : 28/03/2012 12:35

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\Parameters]

time.windows.com,0x1 yazıyor. fakat saati DC'den alıyor.

Gönderildi : 28/03/2012 12:50

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Siz nereden almasini istiyorsunuz yeni bir NTP server mi tanimi yapmak istiyorsunuz ? Domainde oldugu icin Vasvi nin dedigi gibi DC den alir zaten.

Gönderildi : 28/03/2012 15:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

cmd komut satırından net time komutunu uygularsanız time server bilgisini alabilirsiniz. Ortama time server kurabilmek için ise http://www.cozumpark.com/forums/thread/115166.aspx

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 08/04/2012 02:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba, Time işlemleri için aşağıdaki komut satırları size yardımcı olabilir göz atabilirsiniz.

DC ve Client’lar arasında saat senkronizasyon problemi varsa aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Öncelikle PDC Emulatoru bulmanız gerekiyor. PDC Emulator’u aşağıdaki komut ile bulabilirsiniz.

dsquery server -hasfsmo pdc

Sonrasında PDC Emulator’de aşağıdaki komutu uygulayın.

w32tm /config /update /syncfromflags:MANUAL /manualpeerlist:time.windows.com,0×1

Client’larda da aşağıdaki komutu uygulayarak, senkronizasyonu sağlayabilirsiniz.

w32tm /resync /rediscover

Eğer yukardakiler işe yaramıyorsa, bir de PDC emulator’de aşağıdaki komutları deneyin.

1
2
3
4
5
NET TIME /SETSNTP:time.windows.com
NET STOP W32TIME
NET START W32TIME
W32TM /config /reliable:YES
W32TM /resync /rediscover

Umarım çözer bunlar probleminizi. Bu saat problemi hakkaten sinir bozucu bir şey.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/04/2012 21:22

(@EmrahGULER)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Merhaba, Time işlemleri için aşağıdaki komut satırları size yardımcı olabilir göz atabilirsiniz.

DC ve Client’lar arasında saat senkronizasyon problemi varsa aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözebilirsiniz. Öncelikle PDC Emulatoru bulmanız gerekiyor. PDC Emulator’u aşağıdaki komut ile bulabilirsiniz.

dsquery server -hasfsmo pdc

Sonrasında PDC Emulator’de aşağıdaki komutu uygulayın.

w32tm /config /update /syncfromflags:MANUAL /manualpeerlist:time.windows.com,0×1

Client’larda da aşağıdaki komutu uygulayarak, senkronizasyonu sağlayabilirsiniz.

w32tm /resync /rediscover

Eğer yukardakiler işe yaramıyorsa, bir de PDC emulator’de aşağıdaki komutları deneyin.

1
2
3
4
5
NET TIME /SETSNTP:time.windows.com
NET STOP W32TIME
NET START W32TIME
W32TM /config /reliable:YES
W32TM /resync /rediscover

Umarım çözer bunlar probleminizi. Bu saat problemi hakkaten sinir bozucu bir şey.

Arkadaşı bilmiyorum yalnız bende işe yaradı Teşekkürediyorum

Gönderildi : 31/01/2013 13:25

Paylaş: