Forum

RD Connection Broke...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RD Connection Broker Server da User Profile Problemi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
533 Görüntüleme
(@HakanUSTUN)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba

Broker server kurup konfigurasyonu yaptım network load balancing sağlıklı olarak yapıyorum ama bir sorunum var load balancing yaptığında kullanicilar ikinci servera gittiğinde  Network Error  \\2. Server İsmi \userdata\kullanici ismi \Desktop 

Check the spelling of the name otherwise there might be  a problem.......

error code 0x80070043

the network name cannot be found hatasi veriyor

ama benim user profillerim 1nci serverda kayitli load balancing sırasında profilleri sadece birinci serverdan almasını nasil sağlarım yardımlarınız için teşekkür ederim

Gönderildi : 22/03/2012 13:48

(@TanerCort)
Gönderiler: 45
Eminent Member

Kullanıcı profilleri için Terminal sunuculardan biri yerine ayrı bir profile server kullanırsanız daha sağlıklı olur. Kullanıcı profillerini networkten almak için profillerin tutulacağı server'da paylaşımlı bir klasör oluşturun. Bu klasöre uzak masaüstü yapacak kullanıcılar için yetki verin. AD'de kullanıcının özelliklerinde Terminal Services Profile sekmesinde Profile Path alanına \\sunucuadi\kullaniciprofili  şeklinde girin. Kullanıcı profili olmasa dahi bu şekilde o kullanıcı için bir profil klasörü oluşacaktır. Kullanıcılar gösterdiğiniz yerden profilleri alacaktır. Böylece hangi server'a bağlanırsa bağlansın kendi uzak masaüstü profili ile bağlanacaktır.

Gönderildi : 22/03/2012 16:37

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Storage kullaniyorsaniz alani storage uzerindede verebilirseniz daha saglikli olur.

Gönderildi : 22/03/2012 16:45

(@HakanUSTUN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

birisi DC ötekide ona bağlı Additional server başka serverımda yok profillerde DC üzerinde tutuluyor  başka bir server yada storage kurma şansım şu durumda yok mevcut yapıya bir çözüm getirebilirmiyiz ?

Gönderildi : 22/03/2012 16:50

(@TanerCort)
Gönderiler: 45
Eminent Member

Kullanıcı profilleri için Terminal sunuculardan biri yerine ayrı bir profile server kullanırsanız daha sağlıklı olur. Kullanıcı profillerini networkten almak için profillerin tutulacağı server'da paylaşımlı bir klasör oluşturun. Bu klasöre uzak masaüstü yapacak kullanıcılar için yetki verin. AD'de kullanıcının özelliklerinde Terminal Services Profile sekmesinde Profile Path alanına \\sunucuadi\kullaniciprofili  şeklinde girin. Kullanıcı profili olmasa dahi bu şekilde o kullanıcı için bir profil klasörü oluşacaktır. Kullanıcılar gösterdiğiniz yerden profilleri alacaktır. Böylece hangi server'a bağlanırsa bağlansın kendi uzak masaüstü profili ile bağlanacaktır.

Bu işlemi profilleri tuttuğunuz mevcut sunucunuz için yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 22/03/2012 21:20

(@HakanUSTUN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şu an zaten bu anlatılan durumda ama olmuyor şöyleki

Server 1 : DC - Remote Desktop Service - Profiller

Server 2 : Additional Server - Remote Broker Service

makina Remote Broker Service olan servera bağlanınca (load balancing yüzünden)     \\server2\userdata   --- network error hatası aliyorum  profillerin asil pathi \\server1\userdata dır yani desktop client gidip devamlı profili açıldığı serverda ariyor ben bunu istemiyorum

benim istediğim 

clientlar broker serverdan açılsa dahi profilleri devamlı server 1 den alınması

umarım anlatabilmişimdir

Gönderildi : 23/03/2012 14:27

Paylaş: