Forum

Active Director Mig...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Director Migration Problemi

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@fatihyilmaz)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkdaşlar öncelikle herkese selamlar.  2008 Server' da active director' e  Forensit firmasının Profiz ürünü ile join ettiğim kişilerin şifre değiştirme süresi geldiğinde server üzerindeki kullanıcı kaydı kayboluyor. ve tekrar kullanıcı oluşturmam gerekiyor.  acaba bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. buda benim için çok büyük sıkıntı yaratıyor. Uzman arkadaşların önerilerini bekliyorum herkese şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 21/03/2012 13:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Fatih bey,

Bu kavram çok havada kalmış  "server üzerindeki kullanıcı kaydı kayboluyor" bunca senedir AD kullanırım henüz kaybolan bir user hesabı görmedim!

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/03/2012 16:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

en alttaki gibi bir secenek secili olabilirmi bu kayboldugunu soylediginiz kullanıcılar için

password expire yerine account expire yani 

Gönderildi : 21/03/2012 17:40

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Peki yeni yarattigniz kullanici pass exp. geldiginde kayip oluyormu tekrardan ? Bende hic kayboldugunu gormedim.

Gönderildi : 21/03/2012 18:09

(@fatihyilmaz)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu hesap kapama zamanı geldiğinde hesabı devre dışı mı bırakıyor yoksa tamamen siliyormu,  ben buraya bi açıklıl getireyim.  Ben kullanıcı frensit ile joint etmek zorundayım.  Bu programı kullanmassam kullanıcının oturumu yeniden oluşturuluyor doğal olarak masaüstü vs karışıyor.  Ben zaten o programı 2 ay aradım ve bu site sayesinde buldum ama ne kızmettir ki böyle bi durumu da var : )  Yarın zaman olayına bakıcam sizi tekrar bilgilendiricem yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 23/03/2012 02:43

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Bu durum gercekten ilgincmis.

Gönderildi : 23/03/2012 03:19

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Bu hesap kapama zamanı geldiğinde hesabı devre dışı mı bırakıyor yoksa tamamen siliyormu,  ben buraya bi açıklıl getireyim.  Ben kullanıcı frensit ile joint etmek zorundayım.  Bu programı kullanmassam kullanıcının oturumu yeniden oluşturuluyor doğal olarak masaüstü vs karışıyor.  Ben zaten o programı 2 ay aradım ve bu site sayesinde buldum ama ne kızmettir ki böyle bi durumu da var : )  Yarın zaman olayına bakıcam sizi tekrar bilgilendiricem yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

bu sekilde kullanmak zorunda degilsiniz domaine alındıktan sonrada forensit programi ile sadece domaine al kutucugunu isaretlemeden profili taşıyabilirsin , ayrıca o sekilde bile olsa sorunun bu programdan oldugunu zannetmiyorum yakin zamanda bir musterimizde bu urun ile domaine dahil ederek profil taşıdığımız yüzün üzerinde client var 

Gönderildi : 23/03/2012 12:43

Paylaş: