Forum

Server 2008 RDP bag...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 RDP baglatisi kistlama

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@halilgokova)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Günaydın. Yapımda Server 2008 R2 mevcut. RDP bağlantısı ile bağlanan kullanıcılarımı isteğim gibi kısıtladım. Sadece başlat menüsünde yönetimsel araçları kaldıramadım.kullanıcı yönetimsel araçların içine girebiliyor fakat değişiklik yapamıyor. bu başlığı ordan nasıl kaldırabilirim?

Gönderildi : 21/03/2012 12:54

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

2003R2 sisteme göre yazıyorum C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs buradan Administrative Tools delete yapabilirsin.

Gönderildi : 21/03/2012 13:35

(@halilgokova)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkür ederim ama bunu bu şekilde değil gpo da olması gerekiyor.sadece ismini bilmiyorum.baya bi deneme yapdtım fakat bulamadım. sizin dediğniz şekilde içeriği siliyorsekme kalıyor ve bütün kullanıcılara uyguluyor.gpo ile sadece belirlediğim grublarda uygulanmasını istiyorrum.

Gönderildi : 21/03/2012 13:55

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

gpodan değilde başka türlü yapılması var :

1. Start Explorer

2. Move to %systemroot%\Profiles\All Users\Start Menu\Programs

3. Select "Administrative Tools (Common)" and select Properties from the File menu (or Right click the file and select properties)

4. Click the Security tab

5. Click the Permissions button

6. Select "Everyone" and click Remove

7. Click Add and select "Domain Admins" click Add and select Access to "Full Control". Click OK

8. Back in the "Directory Permissions" dialog box click OK

http://www.windowsitpro.com/article/configuration/how-can-i-hide-the-administrative-tools-on-the-start-menu -

Gönderildi : 21/03/2012 15:19

Paylaş: