Forum

GPO Saat ve Tarih A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPO Saat ve Tarih Ayarı

18 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
6,527 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Domaine eklediğim  kullanıcıların bazılarında saat ve tarih değiştirme yetkisi vermek istiyorum.Kullanıcılar Sp3 yüklü Xp pro ve server işletim sistemi ise windows 2008 Server, GPO dan baktım ama göremedim sanırım yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 21/07/2008 19:44

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba 2003 üzerinde şu yolu kullanıyordu Computer configuration\Security Settings\Local Policies\User Right Assigment \ Change the system time .

Gönderildi : 21/07/2008 19:57

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 2003 üzerinde şu yolu kullanıyordu Computer configuration\Security Settings\Local Policies\User Right Assigment \ Change the system time .

Hocam çok sağolasın bi tek oraya bakmamıştım 🙂 Emeğine bilgine sağlık

Gönderildi : 21/07/2008 22:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,

http://cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/06/05/group-policy-gpo.aspx  

makaleyi incelemenizi öneririm  bu ve  bunun gibi bir çok detaya değindim

Gönderildi : 21/07/2008 23:36

(@alperozdemir)
Prominent Member

Rica ederim kolay gelsin 🙂

Gönderildi : 22/07/2008 01:49

(@maverick)
Gönderiler: 10
Eminent Member

sistem saati ile kullanıcı saati farklı olunca problem oluyo du sanırım  join olurken ....

Gönderildi : 22/07/2008 13:45

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Normalde (+) ( -)  5 dk tolerans vardır

Gönderildi : 22/07/2008 13:47

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam dediğin yerden tarih ve saat ayarını değiştirebilecek kullanıcıyı seçtim aradan 2 gün geçti ama hala olmadı.Kullanıcıda hala erişiminiz engellendi diyor.Sp3 kurulu XP pro makina başka nerden yapabilirim? Bu arada makinayı server admin kullanıcısıyla açıp mmc den gurup ilkelerinden aynı işlemleri tekrarladım o da olmadı.Ne yapmam gerekli?

Gönderildi : 23/07/2008 15:48

(@alperozdemir)
Prominent Member

Merhaba rsop.msc üzerinden bakarmısın policy doğru şekilde uygulanmışmı client üzerine.

Gönderildi : 23/07/2008 16:03

(@alperozdemir)
Prominent Member

Şimdi müşterimin sistemi üzerinde denedim sorunsuz çalışıyor bir grup yaratın time vs adından bu gruba sistem zamanını değiştirmek için yetki vermek istediğiniz kullanıcıları ekleyin sonra policy ile bu gruba yetki verin yada herkese vericekseniz direk domain users grubunada yetki verebilirsiniz.

Gönderildi : 23/07/2008 16:17

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam daha denemedim ama normalde geçerli olan yapılandırmamı senle paylaşmak istedim,

Ihracat isminde bir OU var.Bunun içinde ihracat1 ve ihracat2 diye 2 kullanıcım var bu kullanıcılar g_ihracat isminde gruba bağlılar. Grup üyeliğinde is terminal server user ve domain user var.Senin dediğin gibi change system time ilkesini enable yaptım.Buradan da g_ihracat grubunu seçtim.gpupdate /force yaptım kullanıcıda oturum kapattım açtım 2 gündür aynı.Deentim Masasına erişimlerini falan kaldırdım acaba bununla bir ilgisi olabilirmi?
Hocam bu arada rsop.msc yaptığımda grup policy ayarlarında sistem tarihini değiştirme yetkisini almamış.Fakat bu tek makinada değil ihracat grubuna bağlı 4 kullanıcıda da aynı.Nasıl çözerim ben bu sorunu?

Gönderildi : 23/07/2008 19:44

(@muratyorulmaz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Biraz uğraştırdı ama sonunda çözümünü buldum. Denetim masasına erişimi, engellediğim için saat ve tarihi değiştiremedi kullanıcılar.Bende Denetim Masasında sadece bölge ve dil seçeneklerini göster gerisini gizle dedim.Bu şekilde çalıştı. 2003 server da ihtiyacım olmamıştı ama 2008 server da böyleyapılması gerekiyormuş.Bilginiz olsun arkadaşlar.

Gönderildi : 24/07/2008 23:20

(@alperozdemir)
Prominent Member

Bilgi için teşekkürler.

Gönderildi : 25/07/2008 08:01

(@murathan_)
Gönderiler: 49
Trusted Member

gpo ile domaindeki userlar saatin üzerine çift tıklayınca tarih penceresi açılsın ama değişiklik yapamasınlar.hangi ayarları değiştirmemiz gerekiyor teşekkür ederim

Gönderildi : 14/05/2010 01:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

gpo ile domaindeki userlar saatin üzerine çift tıklayınca tarih penceresi açılsın ama değişiklik yapamasınlar.hangi ayarları değiştirmemiz gerekiyor teşekkür ederim

bunun çözümü var mıdır ....

Gönderildi : 13/10/2011 15:29

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Basit Bir Takvim Programı Kullanmanızı Tavsiye Ederim iyi çalışmalar...

Gönderildi : 13/10/2011 18:40

(@MehmetYasar)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba  ,

http://cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/06/05/group-policy-gpo.aspx  

makaleyi incelemenizi öneririm  bu ve  bunun gibi bir çok detaya değindim

Merhaba,

Link çalışmıyor. Açılan sayfadaki yönergeleri takip ettim ama yinede açmayı başramadım. Kontrol edebilir misiniz? 

Gönderildi : 19/10/2011 22:10

Paylaş: