Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain user

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba domaindeki clientları domain adminden domain usera çekiyorum fakat daha önce internet explorerdan ip adresi girerek camera programı kullanıyorlardı domain usera çektiğimde sanırım ayarları ile ilgili ozaman görüntülemiyorlar bu problemi nasıl aşabilirim acaba domainde mutlaka user yetkisine çekmeliyim kullanıcıları...

Gönderildi : 21/07/2008 14:53

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar internet explorer ayarlarını administrator yetkisine çekmem yeterli oalcak fakat bunu nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 21/07/2008 15:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,

tam olarak yapmak istediğiniz nedir ?

ip  ile erişim  yapmak istiyorum demişsiniz

sizin sorununuz  kamera yazılımının  olduğu  foldera  yazma yetkisi verince  çözülebilir

C veya program files folder ına  full control vererel denermisiniz 😕

iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/07/2008 16:23

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

arkadaşlar internet explorer ayarlarını administrator yetkisine çekmem yeterli oalcak fakat bunu nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum...

Ek olarak,

IE güvenlik ayarlarını gözden geçirebilirsiniz. Browser üzerinden izlenebilen kameralar, genelde bir activex çalıştırmak ister.

IE ayarlarında, Güvenlik tabında, ilgili bölge için yetkilendirmeyi gözden geçirin. Domain Userlar ın, imzasız activex denetimleri için yetkileri yoktur. İlgili bölgenin güvenlik düzeyini aşağı çekip deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 21/07/2008 16:42

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

özgür hocam şuan dediğinizide yaptım c: ve program files'a full verdim ama olmadı amacım şu internet explorer üzerinden kameranın adresine ulaşıyoruz 192.168.0.5 şeklinde kameranın kendi yazılımı var internet explorer üzerinden çalıştıyoruz bunu fakat kullanıcıları domain adminken kamera şifre kullanıcı adı yazarak giriyorum fakat kullanıcıları domain user yaptığımda kamera arayüzü açılıyor fakat kullanıcı adı parola ekranı gelmiyor...

Gönderildi : 21/07/2008 16:59

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

serhat hocam dediği şekilde internet explorer güvenlik ayarlarında activex olanları hepsini etkinleştir olarak işaretledim fakat yine aynı açmıyor internet explorer sol at köşede sayfada hata var yazıyor ve açılmıyor ama aynı sayfayı runas ile admin yetkisinde başlattığımda gösteriyor neyi yanlış yapıyorum acaba...

Gönderildi : 21/07/2008 17:15

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

birde user yetkisindeyken internet explorer ayarlarında güvenlik düzeyini çok düşüğe çeksemde otomatik normal düzeye geçiyor bunu nasıl halledebilirim runas'lede açıp internet explorer'ı güvenlik ayarlarını çok düşüğe çeksemde kendi kendine orta düzeye geçiyor....

Gönderildi : 21/07/2008 17:23

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

anlayamadım ben mi göremiyorum acaba internet explorer güvenlik ayarlarında adminin userdan farklı neler var acaba çözümünüzü bekliyorum...

Gönderildi : 21/07/2008 17:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

ie de güzenlik ayarları düşük seviyeye çekilsede bir daha aynı ekran açıldığında resetleme için normal düzey gelir, yani bu bölüm o andaki ayarlarınızın bir özeti değildir.

sorun active x ile alakalı bu durumda serhat hocam belirtilen konuda yardımcı olmuş sanırım başka bir probleminiz var. 

ayrıca aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz

http://support.microsoft.com/kb/182569 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/07/2008 19:24

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Bu user ın internete çıkış yasağı yok heralde değil mi?

Gönderildi : 21/07/2008 19:48

Paylaş: