Forum

Performans Değerler...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Performans Değerleri

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
391 Görüntüleme
(@arifkayaca)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Şirketimizdeki server'ler(2003,2008) üzerinde performans izleme yapmak istiyorum,ancak olması gereken referans değerler hakkında pek bir bilgim yok, mesela olması gereken  %Disk Time, Processor Time... vb. değerler nelerdir, yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 06/03/2012 20:05

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Performans değerlendirmeyi herhangi bir değere göre değilde mevcut değerleri analiz etmek için kullanıırsanız daha faydalı olur diye düşünüyorum. Bu şekilde yapmak istediğinizde Sanallaştırma Araçları biçilmiş kaftandır. Önereceklerim; VMware Capacity Planner ve MAP Toolkit olacaktır.

Ayrıca Quest Foglight Performance Monitor de büyük ölçüde işinize yarayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2012 23:33

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Serverlar bir hypervisor uzerindemi calisiyor ?

Gönderildi : 07/03/2012 02:49

(@arifkayaca)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayır hypervisor üzerinde çalışmıyorlar, benim asıl öğrenmek istediğim hangi değerlerin yukarısında veya aşağısında önlem almam gerektiği.

Gönderildi : 07/03/2012 11:58

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Hayır hypervisor üzerinde çalışmıyorlar, benim asıl öğrenmek istediğim hangi değerlerin yukarısında veya aşağısında önlem almam gerektiği.

Ücretsiz olan Foglight 'ı denerseniz uyarı noktalarında siz bilgi vermektedir. Ayrıca belirleyeceğiniz zamanlarda ve belirleyeceğiniz kriterlede sizi mail ile bilgilendirmektedir.

Gönderildi : 07/03/2012 12:10

(@arifkayaca)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tüm yorumlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/03/2012 12:05

Paylaş: