Forum

Server 2003 Data Si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Data Silme Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@abdullahdanis)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Arama yaptım fakat sorumun cevabını bulamadım saha önce sorulduysa lütfen kusura bakmayın.

Windows Server 2003 işletim sistemine sahip bir serverımız var. Bu server üzerinde herkesin ulaştığı bir data alanı var. Bu alanda bulunan dosyaları DOMAIN ADMINI, LOCAL ADMIN dahil hiçbir account ile silemiyoruz yetkiniz yok hatası veriyor. Klasörlerin owner ı tüm yetkileri Administrator kullanıcısı üzerinde fakat bu kullanıcı ile de silemiyoruz. Sizlerin önerileri bu konuda ne olur? Yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 01/03/2012 11:35

(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member

dosyanın sahipliğini aldığın yerde  " replace owner on subcontainers and objects " var onu işaretliyip tekrar denermisin

Gönderildi : 01/03/2012 14:57

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Melih'de belirttiği gibi, dosyanın sahipliğini almanız gerekiyor. Bununla ilgili bir makale mevcut, http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx incelyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 01/03/2012 15:10

(@abdullahdanis)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim fakat dosyaların owner ı ve replace owner on subcontainers and objects de işaretlenip de bakıldı sonuç aynı

Gönderildi : 06/03/2012 17:14

Paylaş: