Bildirimler
Hepsini Temizle

web server  

Ramazan Sivri
(@RamazanSivri)
Üye

merhabalar;

benim öğrenmek istediğim şu bir tanıdığımın kendi adına 400 e yakın domain name ve çeşitli siteleri var,bütün bu web sitelerini ve domain name leri kendi bünyesinde bir servere taşımak istiyor.bununla ilgili ilk adımı nasıl atabilirim.teşekkürler

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 04/02/2012 14:09
Oğuz AYAZ
(@OguzAYAZ)
Üye

Öncelikle kullanılan platform nedir onu öğrenmek gerekli cpanel veya plesk kullanıyorsa bu programların yedeklerını alıp yenı bır server da tekrar kurulumunu gerceklestırmek ve lısanslamak gerekiyor bunun yanında dns server yapılandırmasıda gerekiyor eğer sistem konusunda tecrübesi yoksa ben tavsiye etmem çünki öncelikle yüksek hızlı pahalı bir internet gerekli ayrıca iyi bir UTM cihaz sahibi de olması gerekiyor bunun yanında online süresini maximum a çıkarmak için yedekli çalışan bir server mimarisi ve internet bağlantısı gerekiyor maliyetleri hesaplayınca pek karlı bir iş değil zaten bu nedenle bütün hosting firmaları dışardan bu hizmetleri satın alıyorlar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2012 15:14
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Öncelikle sunucunun yeri belirlenmeli, tavsiyem bir datacenter dan hizmet almanız. Sonrasında işletim sistemi ve kolay yönetim açısından hosting paneli kurmalısınız, plesk panel olabilir. E-mail host hizmeti verilecekse bu yazılım, apache web sunucusu olacaksa apache sunucu gibi uygulamalar kurulmalı. Sonrasında domain yönlendirmelerini yeni sunucuya yaparak taşımaya başlayabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2012 15:17
Ramazan Sivri
(@RamazanSivri)
Üye

bu hizmeti kurabilicek bir firma varmıdır

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 04/02/2012 15:35
Hüseyin ERTUGRUL
(@huseyinertugrul)
Üye

Sadecehosting firması ile görüşebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/02/2012 17:58
Ramazan Sivri
(@RamazanSivri)
Üye

teşekkürler

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 04/02/2012 18:26
Paylaş: