Forum

Windows 2003 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Server Paylaşım sorunu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
441 Görüntüleme
(@ismailovayolu)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Önceliikle herkese merhaba arkadaşlar

benim bir problemim var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşk.

Windows 2003 server imiz var bunun içinde paylaşaıma açık klasörlerimiz var. bu klasörlerden DENEME adında bir klasörümüz var. bu klasör 5 adet kullanıcıya değiştirme yetkisi verilmiş. ben bu DENEME klasörü altında DENEME01 klasörünün bu kullanıcıların sadece okumaları için ÖZELLİKLER \ GÜVENLİK \ GELİŞMİŞ \ İZİNLER sekmesinden ÜST NESNELERDEN ALINABİLİR İZİNLERİN BU NESNEYE VE TÜM ..... işaretini kaldırarak ayırdım ve kullanıcılara sedece okuma izni verdim. ama DENEME01 klasörü altında ŞUBAT 2012.XLS diye bir dosya var bu dosyaya hiç bir şekilde ulaşamamaya başladım. dosyayı açtığımızda ERİŞİM HATASI VERİYOR. exel dosyası üzerinde tıklayıp özelliklere girdiğimde GÜVENLİK sekmesine girdiğimde "ŞUBAT 2012.XLS ÖĞESİNİN GEÇERLİ İZİN AYARLARI GÖRÜNTÜLEME YA DA DÜZENLEME YETKİNİZ YOK; ANCAK SAHİPLİĞİNİ ALABİLİR YA DA DENETİM AYARLARINI DEĞİŞTİRE BİLİRSİNİZ." diye bir hata veriyor. ve hiç bir şekilde dosya ya erişemiyorum. bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum. saygılar sunar iyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 03/02/2012 12:29

(@TanerCort)
Gönderiler: 45
Eminent Member

Gelişmiş ekranında dosyanın Sahip sekmesi vardır. oradan sahipliğini alın.

Gönderildi : 03/02/2012 12:39

(@ismailovayolu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sahipliğinde sadece administrator var ben de admin ile bağlanıyorum sahipliği kaldırmam durumu düzeltirmi.

ayrıca sahip bölümünde sahipleri kaldırmak için her hangibir seçenek yok.

Gönderildi : 03/02/2012 12:57

(@TanerCort)
Eminent Member

Sahipliği değiştirip tekrar AD var ise domain admin hesabını seçin. Muhtemelen düzelecektir.

Gönderildi : 03/02/2012 13:25

(@ismailovayolu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

AD yok WORKGROUP çalışıyoruz. sahşpleri değiştiremiyorum sadece "DİĞER KULLANICILAR VE GRUPLAR " diye bir buton var

Gönderildi : 03/02/2012 14:45

(@TanerCort)
Eminent Member

Oradan Administrator kullanıcısını seçip uygula deyin.

Gönderildi : 03/02/2012 14:56

(@ismailovayolu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorun çözüldü çok teşşekür ederim bukadar basit ha. bazen çözümler insanların gözü önünde oluyor, ama o çok uzaklara bakıyor. taki biri gösterene kadar..tekrar çok sağol iyi çalışmalar

Gönderildi : 03/02/2012 15:03

(@TanerCort)
Eminent Member

Rica ederim. Sorunun çözülmesine sevindim. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 03/02/2012 16:44

Paylaş: